Murat Matthew Erdem, 1969 yılında Amerika Montgomery`de doğdu. Müzikle ilgilenmeye Ankara Atatürk Anadolu Lisesi`nde başladı. "Distortion" adlı heavy metal grubu`nda solist olarak çalıştı. ODTÜ Gıda Mühendisliği, daha sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü`ne girdi ve mezun oldu. Bilgisayarla müzik konusuna üniversite yıllarinda eğilmeye başladı.

Bu esnada Ankara`daki bircok rock bar`da, Raining Cats and Dogs, Grup Anonim, Commercial gruplarıyla klavyeci ve vokalist olarak çalıştı.

1996 yılında İstanbul`a yerleşerek, önce Stüdyo Spectrum`da, daha sonra Istanbul Plak stüdyosunda ses mühendisliği yapmaya başladı. Bir kaç sene sonra, Istanbul Plak`da Tarkan ve Ozan Çolakoğlu ile çalışmaya başladı. Bu arada birçok stüdyoda çalışmalarını sürdürdü.

Bir çok ünlü sanatçının çalışmalarına, mix, remix, kayıt, vokal yaparak imza attı. Fransa`nın Miravaille stüdyosunda, Los Angeles`da Pacifique stüdyosunda çalışmalar yaptı.

2001 yılından sonra Tarkan ve Nil Karaibrahimgil ile sahnede sampler ve pro tools kullanarak konserlerde çalmaya başladı. Uzun bir süre Sarı Ev stüdyosunda Ozan Çolakoğlu ile çalıştı.

Murat Matthew Erdem, mix, remix ve aranje çalışmalarına, Pro Tools HD Accel 3 sistemi de kurduğu stüdyosunda devam etmekte.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 291
favori
like
share