Cem Tuncer, (d. 27 Temmuz 1978 - Almanya) Bas gitarist.

1997'de başlayan bas gitar hayatının dördüncü senesinde profesyonel olarak çalmaya başlamıştır. 16 Yaşından beri Zuhal Müzik'te görev yapmaktadır ve şu an Ankara'daki Zuhal Müzik'te mağaza müdürüdür. Bas gitar çalışmaya, davulcu kuzeninin etüdleriyle başlamış ve bu sıkıntılı dönemi kısa zamanda atlatmıştır.

Çeşitli zamanlarda Tuna Ötenel'e eşlik etmiştir. Melih Görgü'nün konserlerine eşlik etmeye çalışmaktadır. İstasyon isimli müzik grubunun Kaçak Yolcu isimli albümünde ve Tanju Eren'in piyasaya çıkardığı çeşitli sanatçıların seslendirdiği (Koray Candemir, Nev, Aylin Aslım, Aslı) 40 isimli albümde yer almıştır. Türk Bas Dünyası'nda önemli bir yere sahiptir.

Her insanın bas gitarist olarak doğduğuna; ancak sonradan sapıtarak başka enstrümanları tercih ettiğine inanır. Fa Anahtari© :: Ana Sayfa ve sitesinin sahibi ve Çilingir Co. ortaklarından biridir.

Bas gitar çalışan insanlara oğlu gibi davranir, o kişiye bas gitarı öğretmek için elinden geleni yapar. Ticari düşüncesi yoktur, amacı en uygun fiyata en güzel malı vermektir.

Ekipman
* 6 Telli Valleyarts Perdesiz
* Warwick Fortres One
* Erkan Sızarlar -el yapımı 5 telli bas gitar aktif
* Erkan Sızarlar -el yapımı 5 telli bas gitar pasif
* Ampeg svt4pro head
* Ampeg bxt 410hlf
* Ampeg svt 210hl
* Roland v-bass synth.
* Roland gk-3b
* Audix d-4 microphone

Bütün bas gitarlarında EMG manyetik ve BQC elektronik devre kullanmaktadır.

Etiketler:
Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 432
favori
like
share