Çünkü, vücudumuz gece boyunca pek çok enerji deposunu kullanıyor. Bir başka deyişle, karbonhidrat depolarının neredeyse tamamı boşalmış oluyor. Bu durumda vücudumuz yeterli enerji sarfı İçin yine yağ depolarına başvuruyor. Bunu da adrenalin ve "glukagon" gibi zayıflatıcı hormonlar aracılığıyla gerçekleştiriyor. Bu hormonlar, hücre reseptörlerine yapışarak biyokimyasal yıkım sürecini harekete geçiriyor. Yağ yakımını sağlayan en ideal spor türü ise yürüyüş yapmak ve yüzmek. Her iki spor türünde de geniş bir kas kümesi harekete geçiyor ve bunun sonucunda vücut çok fazla kalori yakıyor.

Eğer daha fazla yağ yakmak isterseniz 2 şeye dikkat etmelisiniz: Her zaman, oksijeni bol bir ortamda spor yapın, çünkü organizmanız yağı yakabilmek için aynı zamanda yeterli oksijene de ihtiyaç duyar, ikincisi de, tempolu hareketler sırasında kısa aralarla sürekli derin nefes alın. Ayrıca yağ yakımı sonrasındaki süreci de lehinize değerlendirebilirsiniz. Aklınızda bulunsun, metabolizmanız egzersizden sonra uzun süre aktif kalır, Siz de, spor sonrası şekerli besinler yerine, yoğurt ve meyve gibi besinler tüketirseniz, vücudunuz birkaç saat daha yağ yakmaya devam eder.

Yağ yakımını, formda kalmak, diyet, diyet çeşitleri, diyet hakkında bilgiler, diyet nasıl yapılmalıdır, formda kalmanın yolları

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 453
favori
like
share
mollycan Tarih: 13.10.2008 20:40
Bende sporu severim, ama genelde aksam üstleri kosuya cikarim, sabahlari da yapmak lazimmis
asprin Tarih: 13.10.2008 18:21
Saol paylaşımın için...inşallah işe yarar
SU-PERISI Tarih: 18.09.2008 13:04
Paylaşımın için teşekkürler sindy.