Sun xVM Sunucu Yazılımı ve Sun xVM Ops Center 2.0, “masaüstünden verimerkezine” açık ve ücretsiz sanallaştırma teknolojileri ile pazara yön veriyor.

Sun Microsystems, kapsamlı sanallaştırma stratejisinin ana bileşenleri olan Sun xVM Sunucu yazılımını ve Sun xVM Ops Center 2.0’ı pazara sundu. Sun xVM Sunucu yazılımı ve xVM Ops Center 2.0, Sun’ın masaüstü sanallaştırma yazılımı Sun xVM VirtualBox ve sanal masaüstü konsolidasyon ve yönetimi yazılımı Sun Virtual Desktop Infrastructure'ı kapsayan xVM ürün ailesine katıldı. Internet ölçeğinde çalışmak üzere tasarlanmış olan açık ve esnek Sun xVM sanallaştırma portföyü, masaüstünden verimerkezlerine kadar sektörün en güvenilir sanallaştırma çözümlerini kapsıyor.

Sun ayrıca müşterilerinin ve iş ortaklarının tüm dünyada verimerkezlerini sanallaştırmasına ve yönetmesine olanak tanıyan Sun xVM Sunucu yazılımı ve xVM Ops Center 2.0 için kapsamlı hizmet ve destek servislerini ve geliştiricilerin Sun xVM Sunucu yazılımı için ilk kaynak kodu paketini indirip [url]www.xvm.org[/url] adresinde ürünün geliştirilmesine katkıda bulunabilecekleri yeni açık kaynak topluluğu xVMserver.org’u da duyurdu. Sun xVM sanallaştırma portföyü için Sun xVM VirtualBox yazılımını ve Sun xVM Ops Center’ı da kapsayan ek parçalar, [url]www.openxvm.org[/url] adresinden ücretsiz olarak anında indirilebiliyor.

Sun’ın ana x86/SPARC işletim sistemleri Windows, Linux ve Solaris’i hedefleyen xVM platformu, kurumların her şeyi sanallaştırmalarına ve her yerden yönetmelerine olanak tanımak için Fortune 500 şirketlerine güç katan bir dizi kurumsal ölçekte teknolojiyi destekliyor. Sun Microsystems yetkilileri, Sun xVM Sunucu yazılımını kullanan kurumların sanallaştırma altyapı maliyetlerinde diğer rakiplere oranla yüzde 50 daha fazla düşüş yaşanacağını belirtiyor.

Sun Microsystems Yazılımdan Sorumlu Başkanvekili Rich Green, günümüz sanallaştırma pazarında açık ve standart tabanlı çözümlere dayanan dinamik verimerkezine giden yolda konsolidasyonun ilk adım olduğunu belirtti. Açık kaynak Sun xVM portföyünün internet ölçekli altyapı ve karmaşıklığı benzersiz performans ve kullanım kolaylığı ile yönetmek için yaratıldığını kaydeden Green, Sun xVM portföyünün sunuculardan masaüstüne, AMD, CSC, Intel ve Microsoft Corp. Gibi büyük iş ortaklarıyla pazara sunulan kapsamlı ve güçlü bir çözüm seti sunduğunu belirtti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 271
favori
like
share