Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz sistemleri üzerine çalışacak ara elemanları yetiştirmeyi amaçlar.

Doğalgaz Isıtma Ve Sıhhi Tesisat Programının Amacı: Sıhhi tesisat ve doğalgaz programının amacı sıhhi tesisat, ısıtma tesisatı ve doğalgaz konularında,mühendis ile usta ve işçi arasında görev yapacak ana elemanları yetiştirmektir.

Doğalgaz Isıtma Ve Sıhhi Tesisat Programında Okutulan Belli Başlı Dersler: Sıhhi tesisat ve doğalgaz programında matematik, elektrik, teknik resim gibi temel konularla ilgili derslerden başka, ısıtma, soğutma tesisatı, kazanlar, boru sistemleri, iklimlendirme tesisatı, doğalgaz, temiz-su tesisatı, yalıtım teknolojisi gibi dersler okutulmakta ve uygulamalar yaptırılmaktadır.

Doğalgaz Isıtma Ve Sıhhi Tesisat Programının Bulunduğu Üniversiteler Ve Fakülteleri :

SAKARYA - AKYAZI MESLEK YÜKSEKOKULU
SELÇUK - SARAYÖNÜ MESLEK YÜKSEKOKULU
SELÇUK - KADINHANI MESLEK YÜKSEKOKULU
SELÇUK - ILGIN MESLEK YÜKSEKOKULU
ATATÜRK - PASİNLER MESLEK YÜKSEKOKULU
BALIKESİR - GÖNEN MESLEK YÜKSEKOKULU
SAKARYA - SAKARYA MESLEK YÜKSEKOKULU
ULUDAĞ - TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU

Doğalgaz Isıtma Ve Sıhhi Tesisat Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Sıhhi tesisat ve doğalgaz programını bitirenlere "Sıhhi ve Doğalgaz Teknikeri" ünvanı verilir. Sıhhi tesisat ve doğalgaz teknikeri makine mühendisi tarafından hazırlanan tesisat ve doğalgaz projelerini inceler, gereken malzemenin satın alınmasını sağlar, denetimini yapar çalışacak elemanların seçimini yapar, tesisatın üretiminde kuruluşunda makine mühendisine yardımcı olur, işin bitiminde denetimini yapar.

Doğalgaz Isıtma Ve Sıhhi Tesisat Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Sıhhi tesisat ve doğalgaz teknikerleri, sıhhi tesisat üretim fabrikalarda ve tesisat döşeyen firmalarda görev yaparlar. Merkez ısıtma ve soğutma sistemi ve doğalgaz kullanımı arttıkça meslek elemanlarına duyulan gereksinme de artacaktır.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 572
favori
like
share