Jessica Ann Simpson (d.10 Temmuz1980) Amerikan pop şarkıcısı,aktris.1990 lı yılların sonlarına doğru şöhrete kavuşmuştur.Yedi tane Billboard Top 40 listelesinde zirveye yerleşen single'ı vardır.3 tane altın ,2 tane multi-platin RIAA sertifikası olan albümü bulunur.Eski kocası Nick Lachey ile MTV'nin Newlyweds adlı prıogramında boy göstermiştir.Ayrıca kendisi gibi şarkıcı olan Ashley Simpson adında bir kızkardeşi vardır. Jessica simpson Christina Aguilera ve Britney Spears ile aynı zamanda şarkıcılığa adım atmıştır.Bazı dinleyici kesimi ve eleştirmenler onun Britney ve Christina dan daha iyi müzik yeteneğine sahip olduğunu söyler bazıları ise çok sıradan olduğunu.Jessica Micky Mouse Club seçmelerine katılır ama buraya kabul edilmez.Jessica eğitimini kilise korosu ve hristiyan plak şirketlerinden alır.Birgün demosu sony başakanı Tommy mottola'nın eline geçince rüya başlar.İLk albümü ile fırtınalar estiren jessica I vanna Love you forever ile listelerin tepesine oturur.Albüm 2 milyondan fazla satar.
2001 yılında çıkardığı Irresistible albümü ilede başarılı olur.2001 ödüllerinde en iyi bayan vokal ödülüne aday olur fakat ödülü Britney spears'a kaptırır.bu albüm 4 milyondan fazla satar.Klibide büyük beğeni kazanır.ve Jessica hemen turneye çıkar.
2002de Nick lachey ile evlenir ve Hollywood'un en gözde çifti olurlar. 2003 yılında In the skin albümünü çıkarır. albüm yine başarılı olur ve 5 milyon satar.Bu arada kocası Nick lachey ile Newlyweds adlı bir programa başlar. ve program çok iyi tepki alır.2005 yılında evliliğinde çatırdamalar başlar ve çift 2006'da boşanır.Jessica 2006 ağustos ayında 5. stüdyo albümü A Public Affair çıkarır.ALbüm ilk hafta 100.000 satar ve listelere 5 numaradan girer.
Eleştirmenler Jessin albümünü vasat bulur ve evlendikten sonra kariyerinin bitme noktasına geldiğini söyler.Yaz sonunda çıkan albümünün bile farkedilmediğini ve acilen birşeyler yapaması gerektiğini savunur.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 338
favori
like
share