Ünlü komedyen Keith Allen ve prodüktör Alison Owen'ın kızı olan genç şarkıcı Lily Allen, 2 Mayıs 1985'de İngiltere'de doğdu. Anne ve babasının ayrılmasından dolayı 5 yaşından 14 yaşına kadar 13 farklı okula giden Lily, Ibiza'da kendisini prodüktör Future Cut'la tanıştırıcak olan George Lamb'la tanışır.

İlk olarak Warner Music'le kısa süreli anlaşan Allen en sonunda 2005'de Regal Records ile anlaşma imzadı. Allen kendi yazdığı şarkıları web sitesi MySpace’e 2005 yılının Kasım’ında yükleyerek, sitenin günden güne artan ziyaretçi sayısıyla beraber birçok insan tarafından keşfedildi ve herkes tarafından çok beğenildi. “'The Observer” da kısa bir röportajı yayınlandı ve bunun hemen ardından ilk single’ı olan “LDN”, BBC Radio One'da çalındı.

Mayıs ayında 4 hafta boyunca Perşembe geceleri Londra'da Notting Hill Arts Club’da sahne alan Lily Allen, ilk albümü olan “Alright, Still”i Amerika’da 3, Avrupa’da 17 Haziran 2006'da piyasaya sürdü. 50 Cent’in “Window Shopper” şarkısına parodi olarak çıkardığı “Nan, You're A Window Shopper” şarkısıyla ilgi çeken Allen, en son albümünden “Littlest Things”ı single olarak yayınladı.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 394
favori
like
share