Haftasonu Eyüp Sultan Camine iftar yapmaya ve Sultanahmet civarını gezmek için İstanbula gittik. İftar proğramlarının yapıldığı meydanın tam karşısındaki lokantada bir yakınımızın özel iftar davetine icabet ettik cumbalı yerden çok güzel bir masadan herkezi rahatlıkla görüyorduk yerlere piknik halıları serilmiş evden olmazsa olmaz sarmalar, dolmalar, börekler yapılmış ÇALIŞKAN, CEFAKAR, GAYRETLİ ANNELER nasıl telaşeyle sofraları donatıyorlardı en çokta çocuklar mutluydu lokantada da tabak sesleri ve insan sesleri birbirine karışırken çok kuvvetli bir BOOM sesi ve ezan sesi... top çok yakından patladığı için şiddeti çok yüksekti önceden uyarmasalar birşey patladı diye korkardım ve ezan sesi ile bir sessizlik ve herkes DUALARLA orucunu açtı sadece kaşık ve tabak sesleri duyuluyordu YÜZLERCE İNSAN BU SAATTE iftar yapıyordu dünyanın hiçbir yerinde islamın dışında bir güç bu olayı bu kadar güzel ORGANİZE EDEMEZ üstelik bazılarına iftarlıkları hayırseverler tarafından dağıtılıyordu......

Arasıra camdan yine aşağıya bakıyorum, yavaş yavaş sofralar toplandı çöpler itina ile poşetlere toplandı ve Akşam namazları kılındı bizde akşam namazını orada kıldık çok kalabalık olduğu için ve kaldığımız yerede yakın olduğu için EYÜP SULTAN CAMİİNE çok yakın olan yaklaşık 2dk mesafedeki ZALPAŞA CAMİİNE TERAVİH NAMAZINI kılmak için gittik.

Arkadaşlar tabi ki bu yaşa kadar farklı camilerde namaz kıldık ama ben bu yaşıma kadar KURANIN BU KADAR GÜZEL OKUNDUĞU bir namazı yaşamadım.

namazdaki KURAN ayetleri kulağıma değil inanın KALBİMİN İÇİNE okundu secdeye vardıkca gözyaşlarımın pıtır pıtır halıya damladığını gördüm ama kimseninde görmesini istemedim belli ettirmeden hep sildim hep sildim...

Eğer fırsatınız varsa mutlaka bu camide bir teravih namazı kılın bu kadar satırı bu güzelliği sizinde yaşamanız için yazdım inşallah bu duyguları sizde yaşarsınız.

ALLAH BÖYLE GÜZEL HOCALARIMIZIN SAYISINI ARTTIRSIN.:1:

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 620
favori
like
share
NaZ Tarih: 25.09.2008 11:40
Amin

ALLAH'im belki bizlerede nasip eyler

ALLAH razi olsun