02.07.1963 tarihinde doğdu.

Evli ve 1 çocuğu vardır. Profesyonel TV ve Radyo yayıncılığı alanında yöneticiliklerinin yanı sıra ve TV ve Radyo Eğitimi konusunda ortaöğretim düzeyinde öncü katkılarda bulunmuş olup T.C. Başbakanlık Güvenlik İşleri Daire Başkanlığınca Ulusal Güvenlik Belgesine sahiptir.
Türkiye'nin ilk teknoloji içerikli tematik Televizyonu olan "TECHNOLOGY CHANNEL" ait televizyon yayın konseptini ve kanal kimliğini oluşturdu. 75 Kişilik kurucu bir ekiple geliştirdiği Tematik Televizyon kanalını 1 Eylül 2003 yılında DIGITURK 39. Kanal'da yayına soktu. ABD ile birlikte halen 71 ülkeye yayın yapan ve MİCROSOFT Kurucularından PAUL G. ALLEN'in sahibi olduğu dünyanın en büyük teknoloji kanalı TECTV'nin yayın haklarını alarak programlarını Türk izleyicisi ile buluşturdu. Türkiye'nin İlk ve Tek Özel Radyo Televizyon Teknik Lisesi'nde Yönetici ve öğretmen olarak görev aldı. Türkiye'nin ortaöğretimden mezun ilk iletişimcilerinin yetiştirilmesinde önemli katkılarda bulundu ve yine Türkiye'de uzaktan eğitim (Video Konferans) uygulamasında ilkler arasında yer alan Center of Information Technology ve Internet office Sanal dersliklerini Eski Cumhurbaşkanı Sn. Süleyman Demirel'in katıldığı bir törenle Marmara Eğitim Kurumlarında hizmete soktu. Atatürk ile ilgili en büyük ve en kapsamlı internet sitesi [url]www.ataturk.net[/url] alan adını internet kullanıcılarına kazandırdı ve bu konuda FORSNET ile işbirliği yaptı.


Yine Türkiye'nin en büyük eğitim köyü olan MARMARA EĞİTİM KÖYÜ'nün e-marmara projesini planladı ve bu projeye bağlı olarak 4 bilgisayar laboratuvarını kurdu ve 195 dersliğe hizmet verecek fiberoptik destekli network projesinde danışmanlık yaptı. 1 ve 2. Köy Enstitülerinden Kent Enstitülerine Eğitim Kurultaylarında Yürütme Kurulu Üyeliği, Kartal Kaymakamlığı İlçe İnsan Hakları Kurulunda Basın Temsilci Üyeliği görevlerinde bulundu. Özel, Vakıf ve devlete bağlı Eğitim kurumlarında öğretmenlik, öğretim görevliliği, yöneticilik ve danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra, düşün Adamı Yazar Sn. Vedat GÜNYOL ile birlikte "Türkiye'nin İlk"İnsan Hakları ve Demokrasi Dersini 1 (bir) yıl süreyle birlikte verdi. Tarih ve Atatürk ilkeleri İnkılap Tarihi öğretimi ile birlikte Teknoloji TV yayıncılığı,Radyo TV eğitim ve öğretimi, dijital TV kurgu setleri kurulumu, network ve dijital tabanlı air box (M2P) ile yayın yapılması , TV kurulması, Radyo ve TV stüdyo dizaynı ve yayın formatları konusunda çok önemli bilgi ve birikimi mevcuttur.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 395
favori
like
share