yozgat,yozgat spor,yozgat spor tarihi,yozgat spor futbolculari,yozgat hakkinda,yozgat spor antrönerleri,yozgatspor,yimpas yozgat spor,yozgat spor resimleri

tarihi

KARAGÜMRÜK'TEN BOZOKSPOR'A

23 Ocak 1959 yılında Nedim Korkmaz başkanlığında Selahattin Ulusoy, Selahattin Allıoğlu, Murat Yunce, Rahmi Çokdeğerli, Doğan Üçok, Neşet Tanrıdağ, Şükrü Araman, Erdal Doğruyol, ve Orhan Çıtak tarafından tüzüğü hazırlanarak kırmızı/siyah renklerde Karagümrük Spor Kulübü'nün kuruluşu tamamlandı. 4 Mayıs 1959 tarihinde ise Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğünce onaylanarak faaliyetlerine başlayan Karagümrük Spor Kulübü'nün ilk lisanslı futbolcuları ise şu isimlerden oluştu:Fevzi Aydınalp, Nevzat Kılıçaslan, Dündar Tokgöz, Erol Akdağ, Ergun Atılgan, Hatay Çelikel, Uğur Özden, Metin Özden, Tuncer Özbilgin, Mustafa Özbilgin, Zeki Ercan, Yaşar Aydınalp, Şahin Akdağ, Yalçın Ergönüllü, Hasan Kiremitçi, Erol Taşkan, Türker Cankurtaran, Ünal Çalışkan, Faruk Aktacun, Yılmaz Kemersiz, Şükrü Karaman, Namık Akyiğit, Necati Budak, Ahmet Akşit, Fehmi Löker ve Mehmet Yancıoğlu.Yozgat Amatör Küme Futbol Ligi'nde Karagümrük Spor adı altında 1961 yılına kadar faaliyetini sürdüren kulübün ismi, 28 Haziran 1961 yılında yapılan Genel Kurul toplantısında değiştirildi."Mahalli bir isim alınması" amacıyla gerçekleştirilen olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. Kemal Akdoğan'ın Divan Başkanlığını yaptığı genel kurulda, Fuat Kadıoğlu ve Mustafa Sayar da katip üye olarak görev aldı. Kulübün ismi oybirliğiyle bu tarihten itibaren Bozokspor olarak değiştirilirken, ilk kulüp Başkanlığını Mustaf Ergörün üstlendi.Bozokspor Kulübü'nün İkinci Genel Kurul toplantısı 12 Mayıs 1968 yılında yapıldı ve Satılmış Akgül başkanlığında Arif Gökcan, Selim Çınar, Hasan Sarıca, İrfan Karaca, Bekir Göğüş, Mehmet Şahingöz, Yaşar Özçelik, Mehmet Çetin, Bekir Akça, Eyüp Kara, Hasan Eliaçık yönetim kurulunu oluşturdu.
__________________

BOZOKSPOR'DAN YENİ YOZGATSPOR'A
Türkiye Üçüncü Ligi 4'ncü Grup takımlarından biri olan Bozokspor'a yeni yönetim belirlemek üzere olağanüstü genel kurul 28 Temmuz 1985 tarihinde toplandı. İlker Kaan, Ümid Saygı, Vedat Kocaoğlu, İsmail İldemir'den oluşan Divan heyetine verilen bir önerge ile Bozokspor'un isminin Yeni Yozgatspor olarak değiştirilmesi istenildi. Yapılan oylamada genel kurul üyelerinden 100 üye kulübün isminin Yeni Yozgatspor olması yönünde oy kullanırken 9 üye kulübün isminin Bozokspor kalmasını istedi ve Genel kurul kararı ile kulübün isminin bu tarihden itibaren Yeni Yozgatspor olurken renkleri yine kırmızı/siyah olarak kaldı. Yeni Yozgatspor kulübünün Yönetim Kurulu Nuri Efe başkanlığında Ahmet Akyıldız, Hacı Doğan, Mehmet Erdemir, Mustafa Kılıç, Y. Ziya Koç, Serhat Ünsal, Ali Rıza Erkılıç, Ali İhsan Doniker, İlker kaan, Kaplan Karslıoğlu, Mehmet Amin Arıcı, Muammer Erkoç, Süleyman Doğru, Şeref Bakıcı, Ünal Özay, Şahin Arslan, Kadir Yıldırım'dan oluştu.

Yozgat Amatör Küme Futbol Ligi'nde mücadele veren Bozokspor Kulübü, 1982/83 Futbol Sezonu'nda kurulan 2'nci Lige terfi katılma müsabakalarında mücadele verdi. Daha önce profesyonel ligde takımı bulunmayan illerin birer takımının alındığı ligdeki mücadelesine başlamadan önce, kulüp yönetimine yurt dışında çalışan gurbetçilerin ortağı bulunduğu Yibitaş Holding'in Yönetim Kurulu Üyeleri getirildi. 3 Mart 1983 tarihinde yapılan Genel Kurul toplantısında Yönetim Kurulu, Yibitaş Başkanı Erdoğan M. Akdağ başkanlığında Turgut Erkekli, Bilal Şahin, Hasan Kiremitçi, Süleyman Yancıoğlu, Hayri Yıldız, Mustafa Sargın ve Yılmaz Öner'den oluştu.Yozgat Bozokspor, Niğdespor, Afyonspor, Adı****nspor, Bilecikspor, Çankırıspor takımlarının yeraldığı ligde mücadele verdi. Yeni Afyonspor'un şampiyon olduğu ligde Adı****nspor'un ardından Bozokspor üçüncü oldu.Bir sezon sonra Yibitaş Holding yönetiminin görev yaptığı Bozokspor Kulübü işin peşini bırakmadı ve amatör küme şampiyonasından 2'nci Ligi zorladı. Burhan Yılmaz'ın Teknik Direktör olarak görev aldığı Bozokspor Kulübü, önce amatör kümede, ardından da grup eleme maçlarında başarılı oldu. Kahramanmaraşspor, Siirt Köyhizmetlerispor, Bingölspor'un yeraldığı final grubunda mücadele verdi. Kahramanmaraşspor şampiyon oldu ve 2'nci Lige çıktı. Bozokspor ikincilikle yetindi.1984/85 Sezonunda kurulan Türkiye Üçüncü Ligi'ne alınan Bozokspor, Teknik Direktör Zeki Özaydın'la lige başladı. Ligin ilk haftalarında beklenilen sonuçlar alınamayınca önce Teknik Direktör Zeki Özaydın, ardından da Yibitaş Holding yöneticileri Bozokspor yönetiminden ayrildi.
YENİ KALKTI YİMPAŞ OLDU

Karagümrükle başlayan Yeni Yozgatspor'la devam eden Kulübün ismi bir kez daha değiştirildi. 20 Eylül 1997 tarihinde gerçekleştirilen genel kurul toplantısında verilen önerge ile kulübün isminin Yimpaş Yozgatspor olarak değiştirilmesi kabul edildi. Yönetim Kurulu Mehmet Erdemir başkanlığında, Mehmet Kaplan, Kadir Şöhret, Ünal Dursun, Satılmış Dağ, Zeki Kara ve İnan Soyer'den oluştu.
1982/83 Sezonu öncesinde daha önce profesyonel ligde takımı bulunmayan illerin yer aldığı katılma ligini oluşturdu. Katılma liginde mücadele vermek üzere daha önce Çamlık spor kulübü olarak faaliyetini sürdüren ve isminin aynı sezon öncesinde Yozgatspor olarak değiştirilen kulüple birlikte Bozokspor kulübüde başvurdu. Aynı ilden iki takımın katılma ligine alınamayacağı belirtilince Yozgatspor haklarından vazgeçti ve Bozokspor katılma ligine alındı. Ligde mücadele veren Bozokspor Yeni Afyonspor ve Adı****nsporun ardından 3'ncü olarak ligi tamamladı..


KAHRAMAN MARAS MACERASI
Yibitaş yönetimindeki Bozokspor 1983/84 sezonunda Yozgatspor amatör küme şampiyonu olarak Türkiye 2'nci Ligine terfi Amatör Türkiye şampiyonasına katıldı ve ilk kez Yozgat'a dışarıdan bir teknik direktör getirilirken, dış transferde bu dönemde gerçekleştirildi. Kulüp Amatör statüye tabii olmasına karşılık profesyonel kurallar geçerli oldu. Ardından Türkiye Şampiyonası final grubunda mücadele etti. Grupta Kahramanmaraşspor, Bingölspor ve Siirt Köyhizmetlerispor'la karşılaştı. Diğer rakiplerini yenen Bozokspor sahasında Kahramanmaraşspor'la ikinci maçta berabere kaldı rövanş için lider olarak gittiği Kahramanmaraş'ta iki kez maçın hakemi değiştirildi, maça çıkmadan masada kaybeden Bozokspor sahadan yenik ayrılırken destek için giden binlerce taraftarının da boynunu bükük bıraktı.
__________________
3.LİG KURULUYOR

Dönemin ANAP Genel Başkanı Turgut Özal'ın seçimler öncesinde söz verdiği Kahramanmaraşspor hileli bir müsabaka sonrasında Türkiye 2'nci Ligine terfi ederken, 2'nci ligin kapısından dönen Bozokspor işin peşini bırakmadı. Yozgat Belediye Başkanı olan ANAP'ın kurucu üyelerinden Cemil Çiçek Ankara'ya giderek beraberinde maçla ilgili görüntüleri de götürdü, itirazda bulundu. Bozokspor haklı bulunmasına karşılık dönemin Milli Eğitim ve Gençlik Spor Bakanı Vehbi Dinçerlerin sözlerine Cemil Çiçek Bozokspor'un Genel Kurul Toplantısında şöyle anlattı: "Başkanımız maçla ilgili görüntüleri izledikten sonra siz haklısınız ama bu işi daha fazla kurcalamayın. Sizin istediğiniz takımınızın ligde mücadele etmesi değil mi? Allah yapısı değilki bu 3'ncü ligi kurdum Bozokspor'uda bu lige aldım. İstediğiniz oldu mu?... "dedi. Bakan Dinçerler'in dediği gibi 1984/85 futbol sezonunda Türkiye 3. Ligi kuruldu ve Bozokspor Lige alınan ilk takım oldu. Başka bir değişle Türkiye 3. Liginin kurulmasına Bozokspor vesile olmus oldu

20 Eylül 1997 tarihinde gerçekleştirilen genel kurul toplantısında verilen önerge ile kulübün isminin Yimpaş Yozgatspor olarak değiştirilmesi kabul edildi.

Yönetim Kurulu Mehmet Erdemir başkanlığında, Mehmet Kaplan, Kadir Şöhret, Ünal Dursun, Satılmış Dağ, Zeki Kara ve İnan Soyer'den oluştu. Yimpaş Yozgatspor olarak 2, lige damgasını vuran takımımız başarıdab başarıya koşmaya başladı.

Bunun sonucunda da 2000 yılında 1. lige çıkarak tarihinde bir ilke imza attı. Tüm şehrin desteğini alan kulübümüz ilk katıldığı yıl olmasına rağmen ligi yedinci bitirerek bir ilke imza attı. Fakat ardından gelen ekonomik kriz tüm takımları olduğu gibi Yozgatsporu da etkiledi ve takımımız tekrar 2. lig A katagorisine düştü.


yozgat,yozgat spor,yozgat spor tarihi,yozgat spor futbolculari,yozgat hakkinda,yozgat spor antrönerleri,yozgatspor,yimpas yozgat spor,yozgat spor resimleri,

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 4817
favori
like
share
bugulu-gözler Tarih: 22.11.2008 17:49
[QUOTE=oLci;3083630]Evet yozgatlı;

hatta yozgatsporun 1943 teki kalecisi eleman yokmuş o zaman :72:
uyuz burayadami el attin
oLci Tarih: 22.11.2008 16:39
Evet yozgatlı;

hatta yozgatsporun 1943 teki kalecisi eleman yokmuş o zaman :72:
bugulu-gözler Tarih: 22.11.2008 16:33
[QUOTE=Sırık1977;3082744]tşk ederim yozgatlımısın bilmem ama
çok ğüzel bir şey hazırlamışsınız
elinize kolunuza saglık tekrar tşk ederim
evet yozgatliyim hemserim:3:
Sırık1977 Tarih: 22.11.2008 12:53
zaten unutamadıgım galatasaray maçı birde
karda 4 saat önceden gittiğim bjk maçı
Sırık1977 Tarih: 22.11.2008 12:51
tşk ederim yozgatlımısın bilmem ama
çok ğüzel bir şey hazırlamışsınız
elinize kolunuza saglık tekrar tşk ederim
bugulu-gözler Tarih: 23.09.2008 09:38
Y.Yozgatspor Cimbom gibi
Kırmızı siyahlı ekibin 24 kişilik kadrosunda daha önce G.Saray'da forma giyen 9 futbolcu bulunuyor.YOZGATSARAY Yimpaş Yozgatspor'un iskeletini G.Saray kökenli futbolcular oluşturuyor. 24 kişilik kadrosunda 9 G.Saraylı futbolcunun yer aldığı kırmızı siyahlı ekipte, bu futbolculardan 7'si ilk 11'de görev yapıyor.İKİNCİ Lig 4. Grup'ta Yükselme Grubu'na kalma mücadelesi veren Yimpaş Yozgatspor, G.Saray'ın adeta küçük bir kopyası. Kırmızı siyahlı ekibin 24 kişilik kadrosunda G.Saray kökenli tam 9 futbolcu bulunuyor. Bunlardan 7'si ilk 11'de forma giyerek takımın iskeletini oluşturuyor. Bir önceki sezona teknik adam olarak İlyas Tüfekçi ve Uğur Tütüneker ile başlayan Y.Yozgat, G.Saray kökenli Serhat, Yusuf, Cihat gibi futbolcuları kadroya dahil etti. Bu futbolcular halen kadroda yer alıyorlar.


Aynı gelenek bu sezon da devam etti ve takımın başına G.Saray altyapısında görev yapan Mahmut Alpaslan getirildi. Cimbom kökenli futbolculardan Cengizhan, Mustafa, Benhur, Nedim ve Orhan kadroya ilave edildi. İki hafta önce göreve başlayan Teknik Direktör Hüseyin Kalpar'ın transfer ettirdiği Mehmet Gönülaçar'ın da G.Saray'ın eski futbolcusu olması dikkatlerden kaçmadı.

25 Kasım 1999, Perşembehürriyet gaz.
__________________


Yimpaş Yozgatspor, Galatasaray'ı 4-2 mağlup etti.
Şampiyonlar Ligi yorgunu Galatasaray, Yimpaş Yozgatspor deplasmanından eli boş döndü. Lider Fenerbahçe'nin dün akşam Denizlispor'a 2-1 yenilmesiyle aradaki puan farkını maç eksiği ile 3'e indirme şansını yakalayan Cimbom, ilk 2 dakikada 2-0 yenik duruma düştüğü maçtan 4-2 mağlup ayrıldı.

Yozgat Şehir Stadı'ndaki karşılaşmada Y.Yozgatspor Ayew(2) ve Preko(2)'nun golleri ile sonuca gitti. Sarı kırmızılıların gollerini ise Fatih ve Hasan kaydetti.

İLK YARI

1. dakikada Galatasaray savunmasının arkasına atılan topla bomboş pozisyonda buluşan Preko, daha iyi durumdaki Ayew’e pasını aktardı. Bu futbolcu topu boş kaleye gönderdi: 1-0

2. dakikada Galatasaray yediği golün şaşkınlığını atlatamadan, bu kez Hüseyin’in pasıyla Preko soldan ceza alanına girdi, sert ve düzgün vuruşunda, top köşeden filelere gitti: 2-0

16. dakikada Hasan’ın ara pasıyla Serkan kaleci ile karşı karşıya kaldı ancak Diallo yatarak tehli***i önledi.

17. dakikada Okan ile verkaç yaparak ceza alanına giren Fatih, son derece uygun pozisyonda vuruşunu yaptı ancak yine Diallo gole izin vermedi.

21. dakikada Okan’ın pasıyla sağdan son çizgiye inen Fatih, topu kale alanına çıkardı. Hasan, meşin yuvarlağı boş kale yerine üstten auta attı.

22. dakikada Selim’in ceza alanında Hasan’ı düşürmesiyle Galatasaray penaltı kazandı. Ümit kullandığı penaltı atışında, kaleci Diallo mükemmel bir refleksle gole izin vermedi.

24. dakikada Ümit’in sağdan ortaladığı topa Jardel kafayı vurdu, meşin yuvarlak Diallo’da kaldı.

25. dakikada İlker’in pasıyla ceza alanında topla buluşan Ayew’in vuruşunda, Taffarel başarılıydı.

30. dakikada Preko’nun yaklaşık 30 metreden sert şutunda Taffarel’in göğsüne çarpan top kornere gitti.

39. dakikada Bülent Akın’ın ceza alanı dışından şutunda, kaleci Diallo iki hamlede topu kontrol etti.

44. dakikada Hasan’ın soldan ceza alanına ortaladığı topu Okan Jardel’e aktardı. Jardel’in yerden vuruşunda top auta gitti.

İlk yarı Yimpaş Yozgatspor’un 2-0 üstünlüğü ile sona erdi.

İKİNCİ YARI

47. dakikada Preko’nun şutunda top üstten auta gitti.

54. dakikada Fatih’in sağ kanattan getirdiği topu alan Okan, penaltı noktası üzerine pasını çıkardı. Ümit’in şutunda top savunmadan döndü.

56. dakikada Preko orta alandan aldığı topla soldan Galatasaray ceza alanına girdi. Popescu’yu da geçtikten sonra çapraz pozisyondan yaptığı düzgün bir vuruşla durumu 3-0 yaptı.

57. dakikada Galatasaray’da Serkan’ın yerine Arif (x) oyuna girdi.

58. dakikada Galatasaray’da Bülent Akın sarı kart gördü.

65. dakikada Fatih’in sağdan ceza alanına ortaladığı topa hiçbir futbolcu müdahale edemeyince, meşin yuvarlak doğrudan filelere gitti: 3-1

78. dakikada Galatasaray’da Jardel’in yerine Marcio (x), Yimpaş Yozgatspor’da ise Hüseyin’in yerine Murat (xx) oyuna girdiler.

82. dakikada Fatih’in ceza alanında Ayew’i düşürmesiyle Yimpaş Yozgatspor penaltı kazandı. Atışı kullanan Ayew topu filelere gönderdi: 4-1

84. dakikada Ergün’ün ceza alanına ortaladığı topa Arif kafayı vurdu, kaleci Diallo son anda topu kornere attı.

86. dakikada Ergün’ün soldan ceza alanına ortaladığı topa Hasan ayak koydu, meşin yuvarlak filelere gitti: 4-2

87. dakikada Yimpaş Yozgatspor’da Preko’nun yerine Mustafa (?), İlker’in yerine Mutlu (?) oyuna aldı.

Karşılaşma, Yimpaş Yozgatspor’un 4-2 üstünlüğüyle sona erdi.

Stat: Şehir

Hakemler: Mustafa Çulcu, Kerim Akülger, Refik Aka

Yimpaş Yozgatspor: Diallo, Mustafa Özer, Gökmen, Cihat, İlyas, Cengizhan, İlker, Selim, Ayew, Preko, Hüseyin

Galatasaray: Tafarel, Bülent Korkmaz, Popescu, Okan, Jardel, HasanFatih, Serkan, Ümit, Bülent Akın, Ergün
__________________
Fenerbahçe, Yimpaş Yozgat karşısında 42. dakikada Revivo'nun attığı golle devreyi 0-1 önde kapadı. 76. dakikada Rapaiç'in ortaladığı top kaleci Diallo'ya çarpıp ağlara gitti: 0-2. 86. dakikada Mehmet'in frikik golü skoru belirledi: 1-2.
Fenerbahçe'nin şampiyonluk yarışından kopmak istemediği, Yimpaş Yozgatspor'un ise kümede kalma mücadelesi verdiği karşılaşmayı Sarı-lacivertli ekip 2-1 kazandı. Maçın ilk yarısında etkili bir futbol ortaya ko****yan iki takım da ender girdiği pozisyonlardan yararlanamazken 42. dakikada Fenerbahçe'nin golü geldi. Andersson'un asistliğini yaptığı pozisyonda Revivo, ilk vuruşundan faydalanamadı, kaleciden dönen topa ikinci kez dokundu ve takımını öne geçirdi.

MEHMET'İN GOLÜ YETMEDİ

İkinci yarıda da vasatın üstüne çıkmayan mücadelede Yimpaş Yozgat risk alırken, Fenerbahçe daha rahat pozisyon bulmaya başladı. Sonradan oyuna giren Rapaiç'in 76. dakikada ortaladığı top kaleci Diallo'ya çarpıp ağlara gidince Sarı-lacivertli takım 2-0 öne geçti. 86. dakikada ise evsahibi ekibin golü geldi. Kazanılan frikik atışını Mehmet, Rüştü'nün uzanamayacağı köşeye gönderdi ve maçın skorunu belirledi: 1-2.

Deplasman fobisi de bitti

Kendi sahasında gösterdiği başarıyı dış saha maçlarında gösteremeyen F.Bahçe, Yimpaş Yozgat galibiyetiyle bu şanssızlığına son verdi. Sarı-lacivertliler, Göztepe, Diyarbakır, Samsun ve Ankaragücü'ne deplasman maçlarında yenilmişti. Bu arada kadroya girmekte zorlanan Rapaiç, ikinci yarıda girdiği oyunda golünü atarken 26 hafta sonra golle tanışmış oldu. Hırvat futbolcu en son golünü geçen sezon 30. haftada Erzurum'da atmıştı.

KARA: HAKETMEDİK

Yimpaş Yozgatspor Teknik Direktörü Rasim Kara, kazanmaları gereken bir maçtan mağlubiyetle ayrıldıkları için çok üzgün olduklarını açıkladı. Defansın tek bir hareketinden dolayı geriye düştüklerini belirten Kara "İkinci yarıda oyun kontrolünü elimize geçirdik. Ancak Diallo'nun hatası hesapta yoktu. Risk aldık, ancak bir gol bulabildik. Camia olarak galibiyete kenetlenmiştik. Artık kalan 12 maça bakacağız" dediLORANT: ÇOK GOL KAÇIRDIK

Fenerbahçe Teknik Direktörü Werner Lorant, kötü oynadıkları maçta 3 puan almalarının memnun verici olduğunu söyledi. Şu ana kadarki en kötü futbollarını oynadıklarını söyleyen Alman hoca, "Zemin oyun açısından çok kötüydü. Takım olarak rakipten daha iyi bir performans sergiledik. Erken öne geçtik. 2. golü de bulduk. Koparmamız gereken maçta çok gol kaçırdık. İnşallah Galatasaray maçında bu kadar gol kaçırmayız" dedi.

Lorant, Y. Yozgat maçına farklı bir kadro ile çıkarak sürpriz yaptı. Mustafa Doğan, Lazetiç, Hakan, Serkan ve Yusuf'u İstanbul'da bırakan Alman hoca, dünkü maçta uzun bir aradan sonra Mert Meriç'e onbirde şans verdi. Lorant'la birlikte yıldızı yeniden parlayan Uche ise grip olduğu için tribüne çıkarken, sakatlıktan kurtulan Johnson ise yedek soyundu. Yimpaş Yozgatspor'da ise sarı kart cezalısı Cem Karaca'nın forma giyemedi. İki takım arasında oynanan PAF maçını Sarı-lacivertli gençler 3-0 kazandı.

Yimpaş Yozgatspor-Fenerbahçe arasında yapılan karşılaşmayı civar illerden gelen yaklaşık bin kişilik bir Fenerbahçe taraftarı da izledi. Bu arada, Fenerbahçeli taraftarları taşıyan otobüslerde, şehir girişinde arama yapmak isteyen güvenlik güçlerine taraftarların izin vermek istememesi üzerine tartışma çıktı. Yaşanan arbede de bir güvenlik görevlisi yaralandı. Maçı Devlet Bakanı Şuayip Üşenmez ile Yozgat Milletvekilleri de izledi. Bu arada zeminin kötü olması nedeniyle maçtan önce sahaya 10 kamyon kum döküldü.
__________________
bugulu-gözler Tarih: 23.09.2008 09:37
ne günlerdi

Trabzonspor, kendi sahasında Yimpaş Yozgatspor'la 1-1 berabere kaldı.
Ligdeki kötü gidişine son vermek isteyen Bordo mavili takım, Hüseyin Avni Aker Stadı'nda oynanan maçın ilk yarısını Oktay'ın 23. dakikada attığı golle 1-0 önde tamamladı. İkinci yarının son saniyelerine dek bu üstünlüğünü koruyan Karadeniz ekibi, 90. dakikada konuk takımdan Preko'nun attığı golle yıkıldı.

Yediği son dakika golüyle sahadan 1 puanla ayrılan Trabzonspor puanını 39'a yükseltirken zorlu Trabzonspor deplasmanından 1 puan almayı başaran Yimpaş 27 puana yükseldi.

İLK YARI

7. dakikada Sergen’in sağ kanattan yerden kullandığı serbest vuruşta, yakın mesafeden Macit’in tamamlamak istediği top, üst direkten geri döndü. Dönen topa Hami sert vurdu ancak meşin yuvarlak yandan auta gitti.

15. dakikada Gökdeniz’in sağdan ortasında, ceza alanı içerisinde topa iyi yükselen Sergen’in kafa vuruşunda, savunmaya çarpan top az farkla kornere çıktı.

17. dakikada Oktay ile ceza alanı içinde yaptığı ver-kaç ile topu önünde bulan Tamer’in yerden sert şutunda kaleci Diallo tehli***i önledi.

20. dakikada Preko, Yanchev’den kaptığı topu Ayew’e aktardı. Bu futbolcunun ceza alanına girer girmez yaptığı yerden vuruşta meşin yuvarlak kaleci Milosevski’de kaldı.

23. dakikada Trabzonspor 1-0 öne geçti. Bu dakikada Sergen’in sağdan kullandığı serbest atışta Oktay altı pas içinden topu filelere gönderdi: 1-0

31. dakikada Hami’nin yaklaşık 30 metreden kullandığı serbest vuruşta top az farkla auta çıktı.

35. dakikada İlyas’ın soldan yaptığı ortada ceza alanı içerisindeki Cengizhan’ın kafa vuruşunda top direğin dibinden auta çıktı.

44. dakikada Hami’nin soldan ortasında ceza alanı içerisinde topa iyi yükselen Oktay’ın kafa vuruşunda meşin yuvarlak kaleci Diallo’da kaldı ve karşılaşmanın ilk yarısı Trabzonspor’un 1-0 üstünlüğüyle sona erdi.

İKİNCİ YARI

51. dakikada İlyas’ın pasında ceza alanı içi sol çaprazında topla buluşan Preko’nun şutunda, kaleci Milosevski tehli***i uzaklaştırdı.

55. dakikada Trabzonspor’da Macit’in yerine Orhan (xx) oyuna girdi.

67. dakikada Yimpaş Yozgatspor’da İlyas sarı kart gördü.

69. dakikada Trabzonspor’da Hami’nin yerine Serafimovski (xx) oyuna girdi.

72. dakikada Selim’in orta alandan Trabzonspor ceza alanına kullandığı serbest atışta, savunmada Tamer’in ters kafa vuruşunda Milosevski son anda topun sahibi oldu.

74. dakikada çalımlarlü soldan ceza alanına giren Sergen’in kale sahasına yaptığı paralel ortada, kaleci Diallo forvet elemanlarından önce topun sahibi oldu.

76. dakikada Yimpaş Yozgatspor’da Murat’ın yerine Hüseyin (x) oyuna dahil oldu.

79. dakikada Yimpaş Yozgatspor’da Diallo sarı kart gördü.

81. dakikada Sergen’in pasında ceza alanı sol çaprazında topla buluşan Oktay’ın sert şutunda meşin yuvarlak üstten auta gitti.

83. dakikada Yimpaş Yozgatspor’da Cengizhan’ın yerine Mutlu (x), 84. dakikada Trabzonspor’da Oktay’ın yerine Zafer (x), 87. dakikada ise Yimpaş Yozgatspor’da Mustafa’nın yerine İlhan (?) oyuna girdi.

90. dakikada Hüseyin’in pasıyla ceza alanı içerisinde topla buluşan Preko yerden bir vuruşla topu filelere göndererek, maçın skorunu belirledi: 1-1.

Stat: Hüseyin Avni Aker

Hakemler: Ali Uluyol, Hakan Yavuz, İrfan Çakır

Trabzonspor: Milosevski, Tamer, Yanchev, Cem, Macit, Abdulkadir, Gökdeniz, Erhan, Sergen, Hami, Oktay

Yimpaş Yozgatspor: Diallo, Cihat, Selim, Murat, İlyas, İlker, Gökmen, Mustafa, Cengizhan, Ayew, Preko
bugulu-gözler Tarih: 23.09.2008 09:35
Türkiye Süper Ligi - 2000-2001 Sezonu Yimpaş Yozgatspor Kadrosu
OYUNCU ADI SOYADI ÜLKE YAŞI
1 - Ahmet Güveli Türkiye 25
2 - Al Enazi Salem Katar 30
3 - Ayew Kwame Gana 33
4 - Bahadır Açıksöz Türkiye 25
5 - Bayram Barış Özden Türkiye 25
6 - Cem Karaca Türkiye 30
7 - Cengizhan Hınçal Türkiye 32
8 - Cihat Arslan Türkiye 36
9 - Diallo Saliou Gine 30
10 - Ekrem Onuk Türkiye 32
11 - Emin Sarı Türkiye 28
12 - Erhan Avcı Türkiye 25
13 - Gökhan Tokgöz Türkiye 27
14 - Gökmen Barış Türkiye 32
15 - Gürcan Ünal Türkiye 30
16 - Gürçay Bulut Türkiye 33
17 - Hasan Yufka Türkiye 24
18 - Hüseyin Karakayış Türkiye 31
19 - Hüseyin Taşkıran Türkiye 23
20 - Kenan Şengül Türkiye 25
21 - Mehmet Alarçin Türkiye 34
22 - Murat Ataş Türkiye 21
23 - Murat Duman Türkiye 32
24 - Mustafa Erdoğan Türkiye 24
25 - Mustafa Kocabey Türkiye 32
26 - Mustafa Özer Türkiye 37
27 - Musumbu Mvuezolo Belçika 27
28 - Mutlu Dervişoğlu Türkiye 29
29 - Olgun Karamanoğlu Türkiye 35
30 - Preko Yaw Gana 32
31 - Savaş Kaya Türkiye 27
32 - Selim Özer Türkiye 38
33 - Tahir Deniz Türkiye 25
34 - Tahsin Engin Türkiye 28
35 - Tarık Daşgün Türkiye 33
36 - Yusuf Tepekule Türkiye 38
37 - Özgür Bayer Türkiye 27
38 - İlhan Özbay Türkiye 24
39 - İlker Dalçiçek Türkiye 29
40 - İlyas Kahraman Türkiye 30
41 - İsmail Müderrisoğlu Türkiye 33
42 - Şevki Ekşi Türkiye 41
Takımın Yaş Ortalaması : 29,80
__________________

Türkiye Süper Ligi - 2001-2002 Sezonu Yimpaş Yozgatspor Kadrosu
OYUNCU ADI SOYADI ÜLKE YAŞI
1 - Arben Nuhiji Makedonya 29
2 - Atakan Sancarbarlaz Türkiye 33
3 - Ayew Kwame Gana 33
4 - Bayram Barış Özden Türkiye 25
5 - Cem Karaca Türkiye 30
6 - Cengizhan Hınçal Türkiye 32
7 - Cihat Arslan Türkiye 36
8 - Diallo Saliou Gine 30
9 - Emin Sarı Türkiye 28
10 - Erhan Avcı Türkiye 25
11 - Gökhan Tokgöz Türkiye 27
12 - Gökmen Barış Türkiye 32
13 - Gürçay Bulut Türkiye 33
14 - Hamza Hamzaoğlu Türkiye 36
15 - Hasan Yufka Türkiye 24
16 - Hüseyin Karakayış Türkiye 31
17 - Hüseyin Taşkıran Türkiye 23
18 - Kenan Şengül Türkiye 25
19 - Mehmet Şimşek Türkiye 37
20 - Moses Sakyi Gana 25
21 - Murat Ataş Türkiye 21
22 - Murat Duman Türkiye 32
23 - Murat Şahin Türkiye 27
24 - Mustafa Erdoğan Türkiye 24
25 - Mustafa Kocabey Türkiye 32
26 - Mustafa Özer Türkiye37
27 - Musumbu Mvuezolo Belçika 27
28 - Osman Coşkun Türkiye 34
29 - Preko Yaw Gana 32
30 - Sabri Buruş Türkiye 25
31 - Savaş Kaya Türkiye 27
32 - Sedat Ağçay Türkiye 25
33 - Selim Özer Türkiye 38
34 - Sumiala Antti Markus Finlandiya 32
35 - Tahir Deniz Türkiye 25
36 - Timo Tapio Finlandiya 30
37 - Yaw Acheampong Gana 33
38 - Özgür Bayer Türkiye 27
39 - İlhan Özbay Türkiye 24
40 - İlker Dalçiçek Türkiye 29
41 - İlyas Kahraman Türkiye 30
42 - İsmail Müderrisoğlu Türkiye 33
43 - Şevki Koç Türkiye 23
Takımın Yaş Ortalaması : 29,32
__________________

Türkiye 2.Lig A Kategorisi - 2004-2005 Sezonu Yimpaş Yozgatspor Kadrosu
OYUNCU ADI SOYADI ÜLKE YAŞI
1 - Abdülkadir Demirci Türkiye 34
2 - Adem Çak Türkiye 26
3 - Ali Ravcı Türkiye 33
4 - Alpaslan Gürbüz Türkiye 26
5 - Armağan Vatanoğlu Türkiye 28
6 - Aytac Azmaz Türkiye 25
7 - Birkan Budak Türkiye 24
8 - Burhan Akcan Türkiye 31
9 - Davut Babur Türkiye 19
10 - Emre Aygün Türkiye 21
11 - Emrehan Ceylan Türkiye 26
12 - Engin Sertel Türkiye 31
13 - Erkan Güney Türkiye 31
14 - Erkan Sevil Türkiye 25
15 - Fatih Öztürk Türkiye 33
16 - Ferdi Berberoğlu Türkiye 24
17 - Ferdi Tatlı Türkiye 27
18 - Ferhat Aydoğdu Türkiye 20
19 - Fikret Karadeniz Türkiye 28
20 - Hakan Polat Türkiye 37
21 - Hakan Tufekci Türkiye 28
22 - Kamer Şenel Türkiye 26
23 - Koray Karagözoğlu Türkiye 24
24 - Kurtuluş Öztürk Türkiye 26
25 - Murat Akkan Türkiye 30
26 - Mutlu Dervişoğlu Türkiye 29
27 - Nihat Tinel Türkiye 26
28 - Salim Özcel Türkiye 20
29 - Serkan Gültang Türkiye 33
30 - Serkan Reçber Türkiye 31
31 - Tanju Yavuz Türkiye 27
32 - Tolgahan Sivrikaya Türkiye 21
33 - Tuğrul Doğan Balcı Türkiye 25
34 - Yasir Elmacı Türkiye 25
35 - Yücel Ömür Ejder Türkiye 24
24 - Kurtuluş Öztürk Türkiye 26
25 - Murat Akkan Türkiye 30
26 - Mutlu Dervişoğlu Türkiye 29
27 - Nihat Tinel Türkiye 26
28 - Salim Özcel Türkiye 20
29 - Serkan Gültang Türkiye 33
30 - Serkan Reçber Türkiye 31
31 - Tanju Yavuz Türkiye 27
32 - Tolgahan Sivrikaya Türkiye 21
33 - Tuğrul Doğan Balcı Türkiye 25
34 - Yasir Elmacı Türkiye 25
35 - Yücel Ömür Ejder Türkiye 24
36 - Ziya İstek Türkiye 20
37 - Ömer Durgun Türkiye
38 - Ömer Yavuz Türkiye 25
39 - Ümit Sağır Türkiye 27
40 - İlhan Arslan Türkiye 34
Takımın Yaş Ortalaması : 26,92

Türkiye 2.Lig A Kategorisi - 2005-2006 Sezonu Yimpaş Yozgatspor Kadrosu
OYUNCU ADI SOYADI ÜLKE YAŞI
1 - Abdullah Çöl Türkiye 33
2 - Adem Akın Türkiye 28
3 - Adem Çak Türkiye 26
4 - Ahmet Bulut Türkiye 21
5 - Azmi Polat Türkiye 23
6 - Başar Öner Türkiye 27
7 - Can Emre Yücel Türkiye 23
8 - Cem Karahan Türkiye 26
9 - Davut Babur Türkiye 19
10 - Doğan Burak Yılmaz Türkiye 21
11 - Doğan Şahin Türkiye 22
12 - Emin Sarı Türkiye 28
13 - Emre Aygün Türkiye 21
14 - Evren Otyakmaz Türkiye 24
15 - Faruk Atalay Türkiye 25
16 - Ferhat Aydoğdu Türkiye 20
17 - Hakan Tufekci Türkiye 28
18 - Hüseyin Ateş Türkiye 21
19 - Kadir Demirel Türkiye 29
20 - Kamil Karaarslan Türkiye 20
21 - Kerem Sarıhan Türkiye 23
22 - Kerim Yılmaz Türkiye 26
23 - Levent Demiray Türkiye 27
24 - Mehmet Onur Türkiye 28
25 - Murat Şentürk Türkiye 23
26 - Selim Çatalbaş Türkiye 28
27 - Serkan Akyüz Türkiye 23
28 - Sinan Ertan Türkiye 30
29 - Tarkan Özyılmaz Türkiye 31
30 - Tarık Daşgün Türkiye 33
31 - Timur Yanyalı Türkiye 31
32 - Yusuf Peken Türkiye 26
33 - Ziya İstek Türkiye 20
34 - Özkan Gümüş Türkiye 29
35 - İbrahim Özder Türkiye 23
36 - İnanç Gültekin Türkiye 31
37 - Şadi Lüz Türkiye 22
38 - Şükrü Gül Türkiye 19
Takımın Yaş Ortalaması : 25-21