Dünyanın önemli moda fuarlarından derlenerek hazırlanan trend raporunda saç ve makyaj beş ana trend altında toplanıyor.

1- Geleceğe dönüş Saçlar: Robot-insan kusursuzluğunu tamamlamak için saçlar, mümkün olduğunca arkaya yatırılıyor ve dışarıda tek bir tel bile bırakılmıyor. Makyaj: Metalik renkler ön planda. Gümüş rengi farlar, göz kapağının üzerine iyice dağıtılarak uygulanıyor. Daha fazaal derinlik için kalemler, kavisli şekilde sürülüyor.

2- Sahne romantizmi Saçlar: Çocuksu bir hava için kumaş parçaları ve renkli tokalar kullanılıyor. Maşayla dalgalandırılan saçlarla çocuksu bir hava yaratılıyor. Makyaj: Canlı kırmızı ve nar çiçeği tonları ön planda. Dudaklar bu iki rengin hakimiyeti altında. Gözlerde ise eye-liner ve bol maskara var.

3- 60”ların tasarımı

Saçlar: Victoria Beckham”ınki gibi geometrik kesimler ön planda. Perçemler ise hacimli ve kıvrık.

Makyaj: Göz çevresine doğal olarak dağılmış gibi duran siyah farla seksi bir görünüm amaçlanıyor. Kirpiklerde ise yine bol maskara var.

4-Sade zenginlik

Saçlar: Doğal, parlak ve uzun saçlarla sade ama çarpıcı bir görünüm ön planda. Saçlar bazen dalgalı bazen de dümdüz ama kesinlikle ışıltılı.

Makyaj: Kusursuz bir görünüm ön planda. Transparan pudrayla kadifemsi bir cilt hedefleniyor. Şeftali tonlarındaki allıkla yüzün doğal güzelliği ön plana çıkartılıyor.

5- Spor şıklık

Saçlar: Tamamen doğal, kendi halinde saçlar, işlevsel kesimlerle föne gerek bırakmadan kullanılıyor. Amaç, yataktan yeni kalmış gibi ama bakımsız görünmeyen saç efekti!
Makyaj: Konu spor şıklık olunca makyajın da doğal olması kaçınılmaz. Yüze, tene doğal bir ışılıt vermesi için hafif bronzlaştırıcı pudra dışında hiçbir şey sürülüyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 565
favori
like
share
Sindy Tarih: 25.09.2008 22:31
1. ci şık haric digerleri uygun modeller olabilir, makyaj icinde sadelik her zaman icin daha guzel
emegine saglik canim