Insanlar arasinda renklerin temel enerji merkezi oldugu düsünülür. Bu her enerji merkezinin kendine özgü bir renk durumu olduguna inanilir. Asada kisaca bu renkleri acikladik

KIRMIZI
Bu renk canlilik ve dinamizmle ilgili bir renktir. Direkt beden sagligini yansitan bir anlami vardir.Aurada üreme bölgelerine tekebül eder. Kirmizi renk fiziksel olarak atakligi canliligi, duygusal baglamda bir isi sonuna kadar götüren azmi ve kararliligi gösterir. (gözü kara ve sert yapili anlaminida tasir)


TURUNCU.

Bu rengin vucutta bazi arastirmacilara göre üreme organlarini , bazi arastirmacilara göre dalak organini yansittigi düsünülür. Turuncu renk bir isin yapimina olan bireysel etkilerimizi ve içgüdüsel enerjimizi yansitir


....SARI.....

Vucudumuzda karin bölgesini tekabül ettigi düsünülen bir renktir. Sari zeka , incelik ve pratiklikle ilgilidir. Toplumsal yasami ve birlikte çalismayi yansitan bir anlami vardir.


YESIL...
.
Duygusal olarak da bizi en çok etkileyen bir organimiz olan kalp organinin , bu rengin yaydigi enerji alaninda oldugu düsünülür. Yesil aurada ahenk , uyum ve anlayil ile ilgilendirilir.


..MAVI..

Vucudumuzda bogaz bölgesini yansitan bir renktir. Mavi renk gökyüzünün ve genis ufuklarin simgesidir. Sinirsizligi ve uzak bakisliligi simgeler.Içinde sonsuz evrensel enerjilerin potansiyelini tasir.(özgürlük ve çilginligida yansitir)


Çivit mavisi....

Bu rengin vucutta , bas bölgesinde alin tarafina tekabül ettigi düsünülür. Eski mistik arastirmacilarin ifade ettigi Üçüncü göz kavrami ile ilgili oldugu kabul edilir. Çivit mavisi açikligi, netligi ve gözle görülemeyini simgeler.


..Menekse..

Bu rengin vucutta bas bölgesinin en üst kismina tekabül ettigi düsünülür. Meditasyon çalismalarinda önemli bir nokta kabul edilen bu bölgeyle ilgili olan menekse renginin ruhsal esenlik ve sonsuzluk ile ilgili oldugu düsünülür.


..SIYAH....

Duygusalligi ve hüzünü simgeler.......................................................................................


...BEYAZ...

Temizligi ve safligi temsil eder................................................................................................................

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5868
favori
like
share
chaster Tarih: 04.04.2008 20:39
..MAVI..

Vucudumuzda bogaz bölgesini yansitan bir renktir. Mavi renk gökyüzünün ve genis ufuklarin simgesidir. Sinirsizligi ve uzak bakisliligi simgeler.Içinde sonsuz evrensel enerjilerin potansiyelini tasir.(özgürlük ve çilginligida yansitir)

Ben maviyi severim.. bir de mor ama o yok..
ZeuS Tarih: 16.10.2005 09:08
Ellerine sağlık
keto_41 Tarih: 16.10.2005 04:47
ellerine saglik
MARDINLI1986 Tarih: 16.01.2005 19:55
Ellerine saglik