Antalya Havalimanı

Antalya Havalimanı, Türkiye'nin Akdeniz kıyısıdaki başlıca turizm ve tatil merkezi olan Antalya'nın şehir merkezinin 10 km. doğusunda yeralmaktadır. Büyük ve modern havalimanı, özellikle yaz aylarında Türkiye'nin güney sahillerine gelen milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Türkiye'nin, toplam yolcu trafiği bakımından ikinci, dış hatlar yolcu trafiği bakımından birinci havalimanıdır.

İlk terminalinin yapımına 1996'da Bayındır Holding tarafından başlanan havalimanı, 1 Nisan 1998'de hizmete girmiştir. 1999'da Fraport AG ile Bayındır Holding ortaklık anlaşması imzalamışlar, ve o tarihten itibaren Fraport AG Terminal 1'i işletmektedir. Havalimanı şu an 2. bir terminale daha sahiptir ve Terminal 2 de Çelebi Holding ve IC Holding ortaklığı tarafından işletilmektedir.


AYT'deki havayolları ve uçuş varış noktaları:

* Adria (Ljubljana)
* Aeroflot (Moscow-Sheremeteyvo)
* Air Berlin (Berlin-Tegel, Dresden, Erfurt, Hamburg, Hanover, Leipzig/Halle)
* Air Malta
* Atlasjet (İstanbul-Atatürk)
* Bestair (Brüksel, Londra, Paris, Zürih)
* Blue Wings (Berlin-Schönefeld, Düsseldorf, Hannover)
* Condor Airlines (Berlin-Schönefeld, Berlin-Tegel, Cologne/Bonn, Dresden, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Hanover, Leipzig/Halle, Munich, Nuremberg, Paderborn/Lippstadt, Stuttgart)
* Corendon Airlines (Amsterdam, Basel, Brussels, Eindhoven, Lyon, Maastricht, Nantes, Paris, Rotterdam, Tel Aviv)
* Cyprus Turkish Airlines (Ercan)
* Dniproavia (Dnipropetrovsk)
* Finnair (Helsinki)
* Fly Air (Istanbul-Atatürk)
* FlyLal (Vilnius)
* Gazpromavia
* Germanwings (Cologne/Bonn, Stuttgart)
* Inter Airlines (Amsterdam, Berlin-Schonefeld, Berlin-Tegel, Billund, Brussels, Cologne, Copenhagen, Dresden, Dusseldorf, Eindhoven, Enschede, Erfurt, Frankfurt, Groningen, Hamburg, Hannover, Istanbul-Ataturk, Leipzig, Liege, Maastricht, Munich, Munster, Nuremberg, Ostend, Paderborn, Rotterdam, Stuttgart
* Air Astana (Almata)
* Kogalymavia
* KrasAir (Moscow-Domodedovo)
* LTU International (Berlin-Schönefeld, Düsseldorf, Munich)
* Martinair (Amsterdam)
* Norwegian Air Shuttle (Oslo)
* Onur Air (Istanbul-Atatürk)
* Pegasus Airlines (Berlin-Schönefeld, Düsseldorf, Ercan, Frankfurt, Hannover, Istanbul-Sabiha Gökçen, Leipzig/Halle, Munich, Stuttgart)
o Pegasus Airlines operated by İzmir Havayolları (Adana, Ankara, Izmir, Samsun)
* Polet Airlines (Voronezh)
* Rossiya (St. Petersburg)
* Primacharter (Warsaw)
* S7 Airlines (Irkutsk, Novosibirsk)
* SunExpress (Berlin-Tegel, Bodrum, Bremen, Cologne/Bonn, Dalaman, Dortmund, Dusseldorf, Friedrichshafen, Geneva, Hannover, Hamburg, Karlsruhe/Baden-Baden, Leipzig/Halle, Luxembourg, Nuremberg, Salzburg)
* Tarhan Tower Airlines (Istanbul-Atatürk)
* TAROM (Bucharest-Otopeni) (seasonal)
* transavia.com (Amsterdam, Eindhoven, Rotterdam)
* Travel Service (Czech Republic) (Prague)
* Travel Service (Hungary) (Budapest)
* TUIfly (Berlin-Tegel, Bremen, Cologne/Bonn, Frankfurt, Hamburg, Hanover, Karlsruhe/Baden Baden, Leipzig/Halle, Memmingen, Münster/Osnabrück, Munich, Nuremberg, Paderborn, Stuttgart, Zweibrücken)
* Turkish Airlines (Ankara, Istanbul-Atatürk, Istanbul-Sabiha Gökçen)
o Turkish Airlines SunExpress (Adana, Basel, Diyarbakır, Ercan, Erzurum, Frankfurt, İzmir, London-Stansted, Munich, Trabzon, Van, Vienna, Zurich)
antalya havalimanı, antalya havalimanı uçuş saatleri, antalya havalimanı nerede, antalya havalimanı ulaşım, antalya havalimanındaki firmalar, antalya havalimanı turist rehberi

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 4773
favori
like
share