Mac OS X Yüklemeden Önce Üçüncü Parti Video Kartı Sürücülerini Güncelleştirin


Mac OS X 10.2 için bunu yapmanız gerekmese de Mac OS X Panther'i yüklemeden önce, kullandığınız her üçüncü parti video kartı için olan güncelleştirilmiş sürücüleri yüklediğinizden emin olun. "Üçüncü parti video kartı" bilgisayarınızı satın alırken Apple'dan gelmeyen bir kart demektir.


Belirti

Mac OS X 10.3'ü yükledikten sonra ya da Mac OS X Panther Install CD'sinden işleme başladığınızda:


Ekrandaki görüntü çok daha büyük. Simgeler ve pencereler, doğru boyutta görünmüyor.
Ekranda hiç bir görüntü yok. Bilgisayar açık olmasına karşın ekran karanlık.
Ekran tercihlerinde daha az ekran çözünürlüğü ve renk derinliği seçeneği var.
Yalnızca siyah ve beyaz ya da gri tonlarda video görünüyor.

Ekranınız üçüncü parti bir video karta bağlıyken bunlar olabilir. Kart ve ekran Mac OS X 10.2 veya daha önceki sürümlerle düzgün çalışmıştır.

Etkilenen ürünler

Mac OS X 10.3
Üçüncü parti AGP veya PCI video kartları

Çözüm

Mac OS X 10.3 ile çalışmak üzere kart yazılımını veya firmware sürücülerini güncelleştirip güncelleştirmediklerini öğrenmek için video kartın üreticisiyle bağlantı kurun. En iyi sonuçları elde etmek için Mac OS X 10.3'ü yüklemeden önce güncelleştirilen yazılım veya firmware'i yükleyin.

Üçüncü parti kart, yüklü olan tek kartsa ve bilgisayarı başlattığınızda ekran karanlıksa geçici olarak özgün video kartını yeniden yüklemeniz, Mac OS X Panther'i yüklemeniz, güncelleştirilmiş üçüncü parti sürücüleri yüklemeniz, sonra da üçüncü parti video kartını geri takmanız gerekebilir.

Ek bilgiler

Video kartınızın ROM'u (ya da firmware'i), Mart 2001'den daha eskiyse Mac OS X 10.3, başlangıç sırasında ROM sürücüyü yüklemez. Bunun yerine, eğer varsa daha yeni bir yazılım sürücü dosyasını yüklemeyi dener. Yüklenen sürücünün Mac OS X Panther ile çalıştığından emin olun.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 520
favori
like
share
nakoseleni Tarih: 26.09.2008 22:15
saol iyi bilgi
sizenet Tarih: 26.09.2008 22:14
eh iyi idare eder