Font Fitting Room Deluxe v2.6.22

Font Fitting Room, sisteminizde yüklü fontları görüntüleme ve düzenleme aracıdır. Programın özellikleri şunlardır:- Günümüzde PC üzerinde kullanılan hemen hemen bütün yazı tiplerini tanır. Tanımladığı yazı tipleri; True Type fontları(*.ttf, *.ttc), Open Type fontları(*.ttf, *.ttc,*.otf), PostScript Type 1 fontları(*.pfm,*.pfb) ve Microsoft Windows fontlarıdır(*.fnt, *.fon).

- Character map(karakter haritası) özelliği ile bir fontun bütün karakterlerini ve karakter özelliklerini görebilir, böylece hangi fontu seçeceğinize daha iyi karar verebilirsiniz. Üstelik bunu yapabilmeniz için fontun sisteminize yüklü olaması şart değil.

- Programla eğer beğendiğiniz bir font varsa onu tek tıklama ile sisteminize yükleyebilirsiniz. Böylece bütün yazı uygulamaları ilk başlatıldıklarında bu seçilen fonta ayarlanmış olarak başlar.

- Programın güçlü yapısı ve ayarlanabilir özellikleri sayesinde farklı dil karakterlerini aynı cümlede kullanabilirsiniz. (Örneğin Çin alfabesindeki harflerle, Türk alfabesindeki harfleri aynı örnekte kullanabilirsiniz.)

- Ayarlanabilir LCD ClearType özelliği sayesinde ClearType fontlarını daha kullanışlı ve etkili hale getirebilirsiniz.

- Bu deluxe versiyonuna Set Manager özelliği eklenmiştir. Bu özellik sayesinde koleksiyon tarzında sürekli kullandığınız font groplarını işaretleyebilir ve istediğiniz zaman aktif veya pasif yapabilirsiniz. Ayrıca sürükle-bırak desteği eklenmiştir. Herhangi bir programdan sürükleyerek programa font ekleyebilir ve o fontun özelliklerini görebilirsiniz.

Gerçekten başarılı ve sayamadığım daha birçok özelliği bulunan harika bir yazı tipi aracı..

DownloaD

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 248
favori
like
share