ComboFix download DOWNLOAD COMBOFİX ComboFix indir
DOWNLOADBir malware temizleme yazılımı olan Combofix flashdisk ve nadir de olsa dikkatsiz yazılan CD'lerden bulaşan amvo.exe adlı zararlı autorun dosyasını başarılı bir şekilde bilgisayarınızdan siliyor.

Amvo.exe Nedir?
Popüler antivirüs yazılımlarının neredeyse hiçbirinin tam çözüm sunmadığı bu zararlı uygulama kendini system32 klasörünün altına atıyor. En tehlikeli özelliği ise sisteminize bulaştıktan sonra kendini kopyalaması ve gizlemesi.

Amvo.exe'nin Zararları Nedir?
Yerleştiği sistemin performansını fazlasıyla düşüren bu zararlı uygulama aynı zamanda "Gizli" durumda olan klasörlere erişilmesini engelliyor, yazılım bulaştıktan sonra "Klasör Seçenekleri > Görünüm" bölümünden tüm klasörleri görünür yapsanızda sonuç değişmiyor.

Amvo.exe'den Nasıl Kurtulurum?
ComboFix'i bilgisayarınıza indirin ve masaüstüne aldıktan sonra çalıştırın (Vista kullnıcıları programın üzerine sağ tuş ile tıkladıktan sonra "Yönetici Olarak Çalıştır" seçeneğini kullanmalıdır). Eğer bilgisayarınız "Güvenli Kip"te değilse aktif olan tüm güvenlik yazılımlarını ve pencereleri kapatın. Karşınıza çıkan yönergelere "Evet/Yes" diyerek ilerleyin, hızlı bir taramadan sonra ComboFix gerekeni yapacak ve sonuçları C:'nin içerisine attığı log dosyasında size bildirecektir.

Not: ComboFix ile temizlik yaptıktan sonra alternatif olarak Dracula Virüs Temizleyici yazılımı ile tarama yaptırıp mevcut autorun.inf dosyalarını sistemden temizlemenizde fayda var.

Tavsiye: Autorun şeklindeki bu tip zararlı yazılımlardan kısmen de olsa korunmak için bilgisayarınıza taktığınız flashdisk ve CD'leri Otomatik Başlangıç Seçeneğinden değil "Bilgisayarım"dan ilgili sürücünün üzerine sağ tuş ile tıklayıp "Araştır sekmesinden açmanızda fayda var.

Not: Alıntıdır.


Bu virüs son zamanlarda çıkan ve msn ve usb (flash bellek) yoluyla bulaşan bir virüs. Ne denli zaralı olduğunu bilmiyorum ama virüs kendini bazı durumlarda belli ediyor.Ayrıca sizde bu virüsten habersiz olabilirsiniz.

Eğer gizli dosyaları açma komutu verdiğiniz halde gizli dosyalar açılmıyorsa ve buna paralel olarak bilgisayarımda iken C veya D sürücüsüne girmek istediğinizde size ayrı pencere açıyorsa bilgisayarınız, geçmiş olsun şifayı kaptınız.

Dediğim gibi çoğu antivirüs bu şeyi göremiyor ancak ben "ComboFix" isimli programla sildim.Eğer yukarıdaki belirtiler makinenizde varsa (belirtiler. ) kesinlikle bu program ile hallediliyor.

Evet bizzat denedim. Benim PC'de bile birkaç tane zararlı buldu ve temizledi. Tavsiyem ComboFix'i çalıştırmadan önce açık program filan bırakmayın çünkü otomatik olarak bilgisayarı kapatıp açıyor. Güvenlidir rahat olun. İlk çıkan soruya evet demeyi unutmayın. Sonra bırakın program tarasın PC'yi kapatıp açsın ve sonra log dosyası için tarama yapıp size raporunu sunacaktır.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2291
favori
like
share
armagedon03 Tarih: 25.03.2009 20:46
KARDEŞ HAY ALLAH RAZI OLSUN SENDEN NE YAPTIMSA SİLEMEMİŞTİM ŞU VİRÜSÜ 'AMWO' MU NE İSE SAYENDE KURTULDUM HAY ALLAH TUTUĞUNU ALTIN ETSİN