afyonkarahisar termal tesisleri afyon ihsaniye aydın termal tesisleri afyon gazlıgöl aydıntermal afyon gazlıgöl termal otel aydın kazlı göl devre mülk afyon gazlıgöl secım aydin termal gazligöl afyon belediyesi gazligöl tesisleri aydın termal afyon gazlı göl afyon aydın termal gazlıgöl kaplıcaları afyon gazlıgöl aydın termal ulaşım afyon gazlıgöl devremülk afyon kazlıgöl kaplıcaları gazlıgöl belediye termal afyon gazlıgöl otel adı aydın termal kaplıcaları
Afyon-Eskişehir yolu, 20. km’de. Afyon Belediyesi ve özel işletmeler tarafından işletilen otel, motel, pansiyon gibi konaklama tesislerinde uygun ücretle kalınabilir. Bir çok rahatsızlığa, bilhassa böbrek taşı, romatizma gibi rahatsızlıklara Gazlıgöl Hamamlarının ve buradan çıkan maden suyunun iyi geldiği belirtiliyor. Ulaşım imkanı, her 15 dakikada bir Afyon Merkezden, Gazlıgöl’e minibüs ve otobüsler kalkıyor.
Şifa Özellikleri: Gazlıgöl kaplıcasından, içme ve banyo tedavileri için faydalanılmaktadır. Suyun bulunduğu kapalı ortamlarda meydana gelen nemli ve buharlı havanın solunumu da tedavi edici bir etki göstermektedir. Genel olarak romatizmal hastalıklar ve dolaşım sistemi sendromları rahatsızlıkları adı altında; karaciğer, safra kesesi, mide ve bağırsakların spastik ağrılı sendromları, nevralji, nevrit, artroz, saboreik deri hastalıkları ve kadın hastalıkları tedavisinde faydalı olduğu gözlenmiştir. İçme tedavisi kürler şeklinde yapılır. Yapısında bulunan karbondioksitin periferik dolaşımı genişletici ve kan dolaşımını düzenleyici etkisi bulunduğundan içilmesi tavsiye edilmektedir. Solunum yoluyla kalbin çalışma kapasitesine, ritmine, atım hacmine etkileri, koroner damarları genişletici ve arteriel tansiyon düşürücü tesirleri olduğu gibi solunum yollarını rahatlatıcı etkileri de bulunmaktadır. Ayrıca, metabolizma hastalıklarında da bir taraftan sıcağın etkisi ile, özellikle buğu banyolarında terleme ve yıkım faaliyeti hızlandırılırken, diğer taraftan içmece kürleriyle metabolik faaliyet zincirinde önemli rolü olan organların çalışmasını düzenlenmektedir. Gazlıgöl kaplıcasında vücudun ihtiyaç duyduğu kombine bir tedavi ve dinlenme imkânı rahat bir şekilde sağlanabilmektedir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 17579
favori
like
share
PaylasiM-User Tarih: 06.02.2009 19:48
Paylaşım İçin Teşekküler Ellerin Dert Görmesin