Sitedeki Atatürk videoları ile ilgili açıklama geldi

Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, video paylaşım sitesi Youtube’un, Atatürk’e hakaret içeren videoları kaldırdığını bildirdi.

Acarer, internetten zararlı içeriklerin temizlenmesi amacıyla yasal düzenleme getirildiğini anımsatarak, bu çerçevede 26 internet sitesinin uyarılarak uygun olmayan içeriğin siteden kaldırılmasının sağlandığını açıkladı.
Acarer, “[url]www.youtube.com[/url] sitesi üzerinden kaldırılması istenen video sayısı 202 adet (158 adet ihbar, 44 adet mahkeme kararıyla gelen) olup, tamamı kaldırılmıştır. Erişime kapatılan sitelerin 40’ı için engellemeyi kaldırma kararı uygulanmıştır” dedi. Ulaştırma Bakanlığı tarafından vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla çeşitli çalışmalar yapıldığını belirten Acarer, bu amaçla “[url]www.guvenliweb.org.tr”[/url] adresli internet sitesinin de yayına girdiğini kaydetti.24 bin 598 ihbar alındı

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı bünyesindeki “Bilgi İhbar Merkezi”nin telefon ve elektronik posta adresinden ihbar alındığını da anlatan Acarer, internet sitelerine ilişkin ihbarların titizlikle incelendiğini ifade etti. Acarer, “23 Kasım 2007’den bu güne kadar 24 bin 598 ihbar alındı. 861’i re’sen, 251’i ise yargı kararıyla olmak üzere toplam 1112 sitenin erişimi engellendi” dedi.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 419
favori
like
share
Hakan Tarih: 03.10.2008 16:34
FreddyKrueger
Paylasimin icin tesekkür ederim.