Oktay Kaynarca Kimdir - Oktay Kaynarca Resimleri - Oktay Kaynarca Biyografisi - Oktay Kaynarca Hakkında

Oktay Kaynarca, (27 Ocak 1965 - Malatya) Aktör ve Tiyatro Oyuncusudur. Daha çok televizyon dizilerindeki oyunculuğu ile tanınmaktadır. "Ölümden Öte Köy Yok" isimli bir de şiir albümü bulunmaktadır.

Doğumu ve eğitimi

Oktay Kaynarca, 27 Ocak 1965 Malatya doğumludur. Babası Malatyalı, babaannesi Elazığlıdır. Çocukluğunun bir dönemi Berlin'de geçti. 6 kardeşler. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı Yüksek Lisans bölümünden mezun oldu.

İlk amatör sahne çalışmaları...Konservatuvara girmeden önce Ege Tiyatrosu'nda Turgut Özak'ın "Duvarların Ötesi"nde oynadı. Ardından birkaç çocuk oyunu...

Konservatuvar zamanında TRT için "Gençler Dizisi"nde oynadı. İlk profesyonel oyunculuğunu Ali Atik, Ayşegül Atik'le bir çocuk oyununda yaptı ve ilk parasını kazandı. İlk oyunu bir müzikaldi...Konservatuvardan mezun olduğu 1991 yılında Tiyatro Stüdyosu'nda "Kan Kardeşleri" (Blood Brathers) adlı müzikalde Zuhal Olcay, Haluk Bilginer, Celal Perk, Jülide Kural, Derya Alabora ve Ahmet Levendoğlu ile beraber oynadı.

Sonra yine aynı tiyatroda 1993-94 sezonunda "Derin Bir Soluk Al" oyununu oynadı ve tiyatro hayatını noktaladı. Bu oyunla Avni Dilligil En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü'nü aldı.

Televizyon dizileri ve film çalışmaları

1994 yılındaki son oyunu "Derin Bir Soluk Al"dan sonra sunuculuk, televizyon dizileri ve film çalışmaları oldu. İlk sinema çalışması "Suyun Öte Yanı"...

Daha sonra "Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni", ona "Altın Portakal Ödülü"nü kazandıran "Yengeç Sepeti" filmi, "Bir Kadının Anatomisi" ve "Deliyürek"le yine "Altın Portakal Ödülü"nü aldı...

"Bumerang Cehennemi" adlı sinema filmi ile de MGD Yılın En İyi Erkek Sinema Sanatçısı ve Antalya'da "En İyi Erkek Oyuncu Ödülü"nü aldı.

Son olarak da "Kurtlar Vadisi" ve "Aşkımızda Ölüm Var" adlı televizyon çalışmalarımla yine MGD Yılın En Sevilen TV Dizisi Oyuncu Ödülü aldı.

Tayyip Erdoğan Projesi bir yanlış anlaşılmaydı...

Bir politikacının hayatıyla ilgili bir projesi vardı. Ancak bir yanlış anlaşılma sonucu projede hayatı anlatılacak politikacının Recep Tayyip Erdoğan olduğu sanıldı. Oysa uzaktan yakından ilgisi yoktu. Ömer Lütfü Mete'nin yazdığı senaryo başka bir başbakanı anlatıyordu. Gelişmeler üzerine proje ertelendi.

Ve ‘Kurtlar Vadisi’...

Oktay Kaynarca, kült dizi ‘Kurtlar Vadisi'nde canlandırdığı "Süleyman Çakır" karakteriyle izleyicilerin gönlünde taht kurdu.Filmografisi

1989 - Gençler
1990 - Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni
1995 - Bir kadının anatomisi
1995 - Yengeç sepeti
2001 - Yeditepe İstanbul (TV Dizisi)
2001 - Deli yürek: Bumerang cehennemi
2002 - Bayanlar baylar (TV Dizisi)
2002 - Lahmacun ve pizza (TV Dizisi)
2003 - Esir şehrin insanları (TV Dizisi)
2003 - Kurtlar Vadisi (TV Dizisi)
2004 - Aşkımızda ölüm var (TV Dizisi)
2004 - Kalbin zamanı
2006 - İlk Aşkım (TV Dizisi)
2007 - Geniş Zamanlar (TV Dizisi)
2007 - Beynelmilel
2007 - Sıfır Dediğimde
2007 - Kuzey Rüzgarı (TV Dizisi)[url]http://www.main-board.com/unluler/173485-oktay-kaynarca-resimleri.html[/url]

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 975
favori
like
share