Two and a Half Men Emmy Ödülü'ne aday gösterilmiş televizyon dizisidir. Konu bekar ve çapkın olan Charlie Sheen tarafından oynanan Charlie Harper karakterinin yaşamının eşinden yeni ayrılmış kardeşi Jon Cryer tarafından oynanan Alan Harper'ın evine oğlu Angus T. Jones tarafından oynanan Jacob David ile taşınmasıyla değişmesiyle başlar. Charlie ve yeğenin arasında masum bir bağlılık vardır. Two and a Half Men 2005-2006 yılında Amerikan televizyonunda en fazla reyting alan durum komedisidir. Dizinin ismi iki erkeği (Charlie ve Alan), ve yarım erkek (ya da çocuk) Jake'i temsil eder. Türkiye'de 2006-2007 yayın döneminde CNBC-e tarafından pazartesi akşamları yayımlanmaktadır.

* Charlie Sheen - Charles "Charlie" Francis Harper isimli tembel ama başarılı biri.
* Jon Cryer - Alan Jerome Harper, Charlie'nin eşinden yeni ayrılmış sosyal olarak içine kapanık kardeşi.
* Angus T. Jones - Jacob David "Jake" Harper, Alan'in oğlu.
* Marin Hinkle - Judith, Alan'ın eski eşi.
* Holland Taylor - Evelyn Harper, Charlie ve Alan'ın annesi.
* Melanie Lynskey - Rose, Charlie'ye arada bir sarkan komşusu.
* Conchata Ferrell - Berta, evin hizmetçisi. (2. sezon itibariyle)
* April Bowlby - Kandi, Alan'ın genç ikinci eski eşi (4. sezon itibariyle)

Sadece Sheen, Cryer, ve Jones her bölümde oynamıştır. Konuk oyuncular arasında, Ryan Stiles, Jeri Ryan, Denise Richards, Sara Rue, Richard Lewis, Teri Hatcher, Heather Locklear, Camryn Manheim, Sean Penn, Elvis Costello, Emanuelle Vaugier, Martin Sheen, Steven Tyler ve Enrique Iglesias oynamıştır.


Charles "Charlie" Francis Harper (Charlie Sheen) oldukça başarılı ve yetenekli, otuzlu yaşlarında reklam yazarlığı ile uğraşmaktadır. Charlie, Malibu, Kaliforniya'da okyanus önünde bir evde yaşamaktadır ve kadınları tavlayan bir playboy'u oynar. Konu, oldukça resmi kardeşi Alan'in eşi Judith'den ayrılmasıyla başlar (Alan o'nun lezbiyen olduğunu düşünmektedir), evini boşanma davasında kaybeder ve kardeşinin evine taşınmak zorunda kalır. 10 yaşındaki oğlu da; genelde hafta sonları ve diğer zamanlarda babası ile kalır.

İlginç bir karakter de Rose'dur. Charlie'ye düzeli olarak asılır. Daha sonra öğreniriz ki, Rose daha önceden Charlie ile bir gecelik bir ilişki yaşamıştır. Charlie'nin evine balkonundan, en uygun olmayan anlarında girer ve Charlie'yi elde etmek için hevesini anlatmaktadır. Kimi zaman da, iyi ama deli bir arkadaşı olarak akıl vermektedir. Kendisinin sorunları olmasına rağmen; psikoloji dalında yüksek lisans yapmıştır.

Bir bölümde, Rose'un babası Harvey (Charlie Sheen'in gerçek hayattaki babası Martin Sheen tarafından oynanmaktadır), Charlie'nin ikinci kez Rose ile tek gecelik bir ilişkisi olması üzerine hislerini sorar. Daha sonra Harvey, Charlie'nin annesi Evelyn ile tanışır ve aralarında bir ilişki olur. O da tıpkı kızı gibi, habire annesini takip eder. daha sonra, Harvey'nin annesi "eğer kuzeninle evlenirsen olacağı budur" açıklamasıyla Rose'un aile sorunlarını açıklar. En sonunda da Rose'un tek gecelik ilişkisinin doğru olmadığını öğreniriz; sadece beraber uyanırlar.Fakat daha sonraları Charlie gerçek aşkının Rose olabileceğini düşünmeye başlar ona ilanı aşk eder fakat bu sefer Rose onu sevmesine rağmen onu red eder ve taşınır böylece diziden çıkmış olur.

Diğer bir karkater de evin temizlikçisi Berta'dır, dili oldukça sivridir ve aklına geçeni esirgemez.

Dizinin önemli konularından biri anne ve oğul arasındaki ilişkide gelmektedir. Evelyn zengin, altmışlarında, birçok kez boşanmış, çapkın, ve çocuklarını kontrol eden bir annedir. Charlie ve Alan hayat problemlerinin bir çoğunun karanlık yanlarını anneleriyle paylaşır, ve birçok komik anda da annelerinin ilgilerinden kaçmak için olanak aramaktadırlar.

Diğer her zaman gerçekleşen bir çekişme de; iki birbirinin zıtı olan kardeşin arasındaki kişiliiklerdir. Biri, sakin, iyi yaşam yaşayan, kadınları tavlayabilen, ciddi bir ilişki istemeyen Charlie ve diğeri de oldukça resmi ve herşeyi ciddiye alan çalışkan Alan. Alan birçok kez Charlie'yi kıskanıyor gibi gözükür, ve Charlie'nin de fikirlerini arada bir düzeltmek ister. Bu ayrıca dizi için birçok mizahi an yaratmaktadır, Alan ile, yenilgiyi kabul edip, şöyle cümleler kurar : "Seninle konuşmak azgın bir şempanzeye konuşmak gibi" ya da "Seninle konuşmak çikolataya Shakespeare anlatmak gibi".

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 801
favori
like
share
FreddyKrueger Tarih: 07.10.2008 19:28
[COLOR="#c0ccf4"] [url]http://www.imdb.com/title/tt0369179/[/url]

ABD de En Son 29.o9 'da S06 E02 Oynamı$...

Bizde Daha 5. Sezon YayınLanıyor oLabiLir Yahut 4...
Sylar Tarih: 07.10.2008 18:50
Harika bir komedi.
yeni sezonu Cnbc-e de her salı 20.00'da çıkıyor. Kaçıncı sezonu bilmiyorum. Ama 5. sezonunda şu an.
Sylar Tarih: 07.10.2008 18:49

Alan Jerome Harper


Jacob David "Jake" Harper


Berta


Charles "Charlie" Francis Harper


Evelyn Harper


Judith