Türk Halk Müziği’ne yeni sesler kazandırmak amacıyla Ekim ayında TRT 1 kanalında yayına başlayacak olan Türk Halk Müziği Solist yarışma programının elemeleri yurtiçi ve yurtdışında toplam 14 bölgede yapılacak.

Oluşturulacak olan bir ön eleme jürisinin her bölgede seçeceği 4-5 yarışmacı adayı İstanbul’a çağrılacaktır. Burada final jürisinin yapacağı tekrar bir eleme ile yarışmacı sayısı 15’e düşürülecek ve program bu 15 sanatçı adayının katılımı ile yapılacaktır. Geri kalan yarışmacı adayları ile aynı yarışmanın ikinci ve üçüncü periyotlarda tekrar bir eleme yapmaya gerek kalmadan yapılacaktır. Bu üç periyodda birinci olanlarla süper final yapılacak.

Elemelerin yapılacağı Bölgeler;

Yurtiçinde
İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon,

Yurtdışında
Berlin (Almanya), Paris (Fransa), Brüksel (Belçika), Bakü (Azerbaycan), Irak (Kerkük), Bulgaristan (Burgaz), Kosova (Prizren) olacaktır

Yarışmanın yurtiçi başvuruları 17-25 Temmuz 2008 tarihleri arasında TRT İstanbul, İzmir, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, Çukurova Bölge Müdürlüklerine ve Ankara Radyosu Müdürlüğü’ne yapacaklardır.Yurtdışı başvuruları ise 18-29 Ağustos tarihlerinde Paris, Brüksel, Berlin, Bakü, Prizren , Burgaz’ da açılacak olan başvuru merkezlerine yapabilecek.

Not: Izlemenizi Tavsiye Ederim Cok Guzel Bir Yarisma.

TRT1'de ;)

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5002
favori
like
share
TÜRKOĞLU Tarih: 20.04.2009 19:20
Sen Türkülerini Söyle Final - Sen Türkülerini Söyle Bütün bölümler

SEN TÜRKÜLERİNİ SÖYLE

Buradan
Sylar Tarih: 07.10.2008 18:08
11 Ekim Cumartesi günü saat 20:00'de TRT 1 'de yayınlanmaya başlayacak