Issız Adam (2008)


Vizyon Tarihi: 7 Kasım 2008

Oyuncular: Melis Birkan,Yıldız Kültür,Goncagül Sunar
Gözde Kansu,Cemal Hünal,Aslı Aybars

Yönetmen: Çağan Irmak

Senaryo: Çağan Irmak

Görüntü Yönetmeni: Gökhan Tiryaki

Yapımcı: Mustafa Oğuz, Gül Oğuz

Tür: Dram, Romantik

Yapım: Türkiye 2008 (Renkli)

Dil: Türkçe


Sen Dizime Yattın, Ben Bir Hikaye Anlattım
Ve Sen Büyüdün.

ISSIZ ADAM, modern hayatın yalnızlaştırdığı insanları anlatan,
yemekler, anneler, eski şarkılar ve
aşk üzerine bir film.

ALPER 30'lu yaşlarda, gurme sayılacak düzeyde yemek kültürü olan kendi restoranının sahibi iyi bir aşçıdır. Lüks yaşamayı seven, işinde başarılı ama özel yaşantısını her gün farklı kadınlarla birlikte olarak düzene koyamamış, hayatını; yaptığı yemekler, günübirlik ilişkiler, paralı kadınlar üçgeninde yaşayan birisi iken… Hayatının akışı, bir gün Beyoğlu'nun arka sokaklarında, aradığı eski plak için bir kitapçıya girmesiyle değişir.

ADA 20'li yaşlarının sonlarında, güzel, çocuk kostümleri tasarlayıp diken, Alper'in modern yaşamının aksine çok mütevazı, hayatta fazla inişleri çıkışları olmayan genç bir kadındır. Bir gün eski bir kitabi bulabilmek için Beyoğlu'nda dolaşırken Alper ile ayni kitapçıya girer. Çapkın bir adam olan Alper, Ada'nın güzelliğinden etkilenir ve Ada'yı takip etmeye başlar. Ada'nın aradığı kitabi bulmuştur. Ada'nın işyerine kadar devam eden takip, Alper'in tanışma bahanesiyle aldığı kitabı Ada'ya vermesiyle son bulur.

Ada ve Alper'in yaşamlarında ilk defa karşılaştıkları tutkulu aşkın ilk sinyalleri bu kitapla başlar. Alper kopamadığı özgür hayatinin içersinde Ada'ya yer açmaya çalıştıkça, yaşamının daraldığını fark eder. Aşkı ve özgürlüğü arasında kalan Alper'in sessiz çığlıklarını duyamayan Ada, kendini aşkın rüzgârına kaptırmıştır bir kere…

Ve yaşam bir kere daha aşk oyununun perdelerini Ada ve Alper için açacaktır...
[youtube]QA9HkbcVkd0[/youtube]

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 25689
favori
like
share
cumkara Tarih: 10.04.2009 19:56
işin aslı film beni de hayal kırıklığına uğrattı (şehevi sahnelerden dolayı) onun haricinde güzeldi yani.. hatta kadınlara hak verir oldum bu filmden sonra. rol de olsa adamı gırtlaklayasım geldi. durduk yerde ben ayılmak istiyorum denir mi yaw ?
LEVIS-501 Tarih: 01.04.2009 23:36
Vatandaş o kadar alışmışki internetteki illegal yaşama normal bir konu açıp görüş paylaşmaya kalsan bile link nerde, nasıl indiricez ve benzeri istekler bitmek tükenmek bilmiyor.

Sonra sen namuslu dürüst olduğun için bu hortumcular tarafından neredeyse vatan haini ilan ediliyorsun.

Konu içerisindeki 300 spam mesaj silinmiştir...
Rüya Tarih: 26.03.2009 17:05
Beni en cok hayal kırıklıgına ugratan film di Issız adam..duygusal bir aile filmi beklerken.. Bambaska birsey cıktı film.Özellikle cocuklarıyla gelen aıleleri cok zor durumda bıraktı bu film.yani o gise rekoruna layık bir film degildi..
PunqEniqma Tarih: 25.03.2009 14:25
heeç beenmedim (phen ask adamı deelim)
everekli38 Tarih: 25.03.2009 12:05
Ben izledim son 10 dakkası güzelll
NaZ Tarih: 03.03.2009 21:25
Sinemada izlemeyi bekledigim bir filmdi, 12 martta Hollanda'da vizyona giriyor
Asiyan Tarih: 17.02.2009 08:56
konusu güzeldi de ismi keşke sapıklarda aşık olur filan olsaydı


çok duygusallık yoktu ayrıca filmde aşk filan denilince çok büyük aşk yaşandı filan sandıydım o yüzden hiç etkilenmedim en son sahne iyiydi keşke her sahnesi böyle etkileyici olsaydı aşklarından çok cinsellik ön plandaydı evet ailecek izlenebilecek bir film değil belki ama yinede güzeldi
Nerqish Tarih: 16.02.2009 21:14
Haa dediğim gibi biz bu filmi arkadaşlarımızla izlemek istediğimiz için ve dugusal bir film gözü ile baktığım için böyle yorumluyorum. Eğer erotik bir film diye not verecek olsaydım belki izlemediğimiz sahnelerde müthiş bir sanat gizli olabilir ona bir şey diyemem.


[COLOR="SlateGray"]koptum valla :72:
Hic begenmedim cok sacmaydi konusu cok sacmaydi, adamin inadi, ukalaligi annesine bagirmasi sacmaydi bende romantik izlenmeye deger bir film oldugunu dusunuyordum cokta izlemek istemistim ama hayal kirikligi
Gerci ben ormantik kismini kacirmisim bi sahnesi ormantikmis orda sigara icmeye cikmistim:72:
Sardirma dugmesine basa basa birilerinin eline inme inicekti Allah esirgesin:72:

MaRaBoGLu61 Tarih: 16.02.2009 14:17
Son Yorumumu yapacagim filim hakkinda
Eşler arasinda seyredilebilir
başkada bir şey demiyorum