29 Ekim 1983 yılında İngiltere'nin Bristol kentinde doğdum. 1994 yılında Gökdil Kolejinden ve 2001 yılında Koç Özel Lisesi'nden mezun oldum. Şu anda İngiltere'nin Bath kentinde University of Bath'ta Otomotiv Muhendisliği Bölümünde okuyorum.

Sporu seven bir ailenden geliyor olmam benimde küçük yaştan beri spor ile ilgilenmemde büyük rol oynamıştır. Futbola olan ilgim ve futbolcu olma hayallerim Eylül 1989'da babam Mümtaz Tahincioğlu sayesinde ilk defa bir Go-Kart'a oturmamla değişmişti. Arabaları hep severdim ve kendimi bildim bileli hız dükünydüm ama ilk defa direksiyonun arkasında motoru olan dort tekerlekli bir araç kullandığımda o an dedimki kendi kendime "ben bunu yapmak istiyorum".1990 yılında yarışmaya başladım ama o sene benim yarıştığım Mini kategorisinin şampiyonası yoktu ve ondan dolayı bizim için bir kaç yarış düzenlenmişti. 1991 yılında başlayan şampiyonayı birinci olarak tamamladım ve bu başarı 4 sene devam etti. Bu 4 sene içerisinde Hollanda'da iki tane yarışa katıldım ve yarışların bir tanesinde 26 kişi arasından 7. oldum. 1995 yılında yarışmaya başladığım Promo kategorisinde o zamanın çok başarılı surucusu ablam Raina Tahincioğlu'nun arkasından ikinci bitirdim. 1996 yılında Türkiye Şampiyonasına bir sene ara verip Hollanda Şampiyonasının 5 yarışına katıldım. Bu 5 yarış içerisinde çok şey öğrendim, her yarış daha iyi neticeler aldım ve son yarışımda 24 kişi arasından 5. oldum. Ertesi sene Türkiye Şampiyonasına geri dondum ve 1997 ve 1998 seneleri Promo Kategori Şampiyonu oldum. 1997 ve1998 senelerinde yapılan Avrupa Junior kategorisi şampiyonalarına katıldım. 1997 midem bozulduğu için hastahanede geçirdigim zaman nedeniyle çok az antreman yaptım ve yarışlarda mekanik arızalardan dolayı çok başarılı olamadım. 1998 senesindeki Avrupa şampiyonasında kötü bir sıralama turu yaptığım için her yapılan ayakta gerilerden başladım. Her ayakta 24 kişi start alıyordu ve ben 18. kalkıyordum. Yarıştığım 4 ayağın üçünü 9,11,12 sırada tamamlarken birini mekanik arızadan tamamlayamadım. Böylelikle o sene 114 kişi arasından 36. gelmiştim. 1999 senesinde yarışmaya başladığım Super kategorisini şampiyon olarak bitirdim. Aynı başarıyı 2000 senesinde gosterip 8 kere Türkiye Karting şampiyonu olmuştum ve Karting kariyerimi güzel bir şekilde bitirmiştim.

İlk defa 1998 yılında babamın bana doğum günü hediyesi olarak kullandırdığı Formula 3 aracını kulladıktan sonra pist uzerindeki hızım ve heyecanıma başka bir boyut katmıştım. İnanılmaz bir duyguydu. 2000 senesinde yarışmaya başladığım Türkiye Formula 3 Şampiyonasını ilk senemde 2. olarak tamamladım. Yapılan 6 yarışın dördünü 1 birincilik ve 3 ikincilikle bitirdim. Diğer 2 yarışın bir tanesini mekanik arızadan bitiremedim ve diğerini ise Hollanda'da Dünya Karting Super Kategori Şampiyonasına hazırlanırken geçirdiğim bir kaza sırasında kırdığım köprücük kemiği yüzünden katılamadım. Ama o sezonun son yarışında sıralama turlarında ilk sırayı elde ettim ve aynı zamanda Korfez pisti rekorunu kırmıştım. Ama yarış esnasında kalkışta yaptığım hata nedeniyle o yarışı 2. bitirip şampiyonluk şansımı yitirmiştim.2001 senesinde lise son sınıfı öğrencisi olarak derslerime ağırlık vermekle yarışmaya ara vermiştim. Okuduğum Koç Özel Lisesini bitirip istediğim üniversiteye girme hakkını kazanmıştım. Şu anda İngiltere'de Bath Üniversitesindeyim. Amacım gereken parayı bulup İngiltere Formula 3 Şampiyonasını kovalamaktır. Burada hedeflediğim başarıyı elde edebilirsem daha sonraki hadeflerim GP2 ve Formula 1'de yarışmak olur.

Lütfen doğru yerde, doğru şekilde, doğru zamanda hız yapın. Çünkü inanın bana bu şekilde yaptığınız zaman çok daha zevk alıyorsunuz ve açıkcası caddelerde hayatınızı tehlikeye atmanıza değmez.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 558
favori
like
share