Kadına şiddetin önlenmesi konusunda dünya genelinde erkeklerin dahil olduğu en büyük hareket olan “Beyaz Kurdele”nin kurucusu Micheal Kaufmann, Türk erkeklerini şiddete karşı harekete geçirmeye çalışacak.

“Beyaz Kurdele”nin kurucusu Micheal Kaufmann, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğünce (KSGM) düzenlenecek “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Erkek Katılımı” konulu konferansta, erkeklerden şiddete yönelmemelerini ve kadına yönelik şiddete sessiz kalmamalarını isteyecek.

KSGM “Çocuk ve Kadınlara Yönelik Şiddet Hareketleriyle Töre ve Namus Cinayetlerinin Önlenmesi İçin Alınacak Tedbirler” konulu Başbakanlık Genelgesi’nin, “Kadın-erkek eşitliğini önemseyen, kadın haklarının gelişmesine destek veren erkek gruplarının sayısının artırılması konusunda gerekli önlemler alınmalıdır” maddesi gereğince, erkeklere yönelik duyarlılık ve farkındalık yaratıcı programlar yürütüyor.

Bu kapsamda, 15 Ekim Çarşamba günü “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Erkek Katılımı” konulu konferans düzenlenecek. 81 ilde şiddet mağduru ya da risk altında bulunan kadınlara hizmet sunan il sosyal hizmetler, emniyet ve il sağlık müdürlüklerinden yetkililerle sivil toplum örgütleri ve üniversitelerden temsilcilerin katılacağı konferansta, kadına yönelik aile içi şiddetle mücadele sürecine erkeklerin katılımının önemi ve sağlayacağı yararlar ele alınacak.

Kadına şiddetin önlenmesi konusunda dünya genelinde erkeklerin dahil olduğu en büyük hareket olan “Beyaz Kurdele”nin fikir babası Michael Kaufmann’ın da konuşmacı olarak katılacağı konferansta, “Kadına Yönelik Şiddeti Sonlandırmak için Eyleme Geçmek” konusu tartışılacak.

Bugün 47 ülkede sürdürülen ve erkeklerin şiddete asla yönelmemesini, şiddetin affedilmemesini ve kadınlara yönelik şiddete erkeklerin sessiz kalmamasını amaçlayan Beyaz Kurdele Hareketi’nin kurucusu Kaufman, kadına yönelik şiddetin önlenmesi konusunda kamuoyunda duyarlılık yaratmak için gerekli çabalar, devlet liderlerinin rolü ve yetişkin ve genç erkeklerin sürece etkili biçimde dahil edilmesi konularındaki fikirlerini, büyük çoğunluğu erkek olan katılımcılarla paylaşacak.


Ntv

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 564
favori
like
share
sandal2 Tarih: 24.10.2008 16:56
egitim!!! egitim şart
malesef agitim agitim egitim.
Grace Tarih: 24.10.2008 16:43
@mihmandar aynen katılıyorum

bencede ailede eğitim şart bilhassa erkek çocuklarımıza bayanların çok narin olduklarını öğretmek zorundayız anne babalar olarak..
mihmandar Tarih: 24.10.2008 16:35
bu işler konferansla falan olmaaz

kadınlar yani ANAlar evlatlarına bunu öğretecek hatta dikte edecekler ki ileride oğulları koca, eş, baba oldukarında şiddete meylli olmasınlar AİLE İÇİ EĞİTİM ŞAART!

toplumda en çok dayağıda KAYNANALAR hakediyor yani dayak yeme denilen bir hak var ise,
SU-PERISI Tarih: 14.10.2008 17:24
Şiddete maruz kalan o kadar çok kadınlarımız var,inşallah konferans yararlı olur.
casper5621 Tarih: 14.10.2008 16:19
paylaşım için tşk