Büyük her zaman iyidir diye kim söylemiş? İş renge geldiğinde bazen küçük dokunuşlar koca bir bütünü değiştirir.

Evinizi tek renkle donatmaktan hoşlanmıyorsanız, sizin için harika kombinasyonlarımız var. Yazımızı okuyup hoşunuza giden kombinasyonu seçebilirsiniz.

1. Perdeler:
Güneş ışığını rahatça içeri alması iin açık sarı perdeleri tercih edebilirsiniz. Düz ve desensiz perdeler, odanızdaki diğer eşyalarla çok daha kolay uyum sağlayacaktır. Fakat evinize uyumlu desenli perdeleri bulursanız, kaçırmayın.

2. Aydınlatma:
Tavan aydınlatmanıza ek olarak bir de perdelerinizle uyumlu bir abajur, evinizi tamamlayacaktır. Bundan daha güzel aksesuar mı olur?

3. Yastıklar:
Koltuğunuzun üzerine konmış bir yastık her zaman için şık durur. Renk uyumu yaratmak istediğiniz bir evde ise, uyumu sağlamak için vazgeçilmez bir aksesuardır.

4. Boyanmış orta sehpa:
Evinizin rengine tıpatıp uygun ya da uyumlu bir sehpa bulmanız zor olabilir belki ama, bir sehpa alıp onu boyamak hiç de zor değil. Ahşap bir sehpa alıp onu koyu sarıya boyayabilirsiniz.

Yeşilin zarafeti

1. Renkli duvarlar:
Duvarlarınızda yeşilin açık tonlarını kullanabilirsiniz. Koyu renk eşyalarınız için mükemmel bir zemin oluşturacaktır.

2. Renkli çerçeveler:
Yine duvarlarınızda süs olaran yeşilin tonlarıyla bezenmiş çerçeveler kullanırsanız, renk uyumunu bozmadan çok güzel aksesuarlar yaratmış olursunuz.

3. Yeşil masa:
Evinize uygun yeşil bir masa bulamıyorsanız ya da beğendiğiniz modelin istediğiniz rengi yoksa yine masanızı boyayabilirsiniz. Eğer boyanmaya uygun bir malzeme değilse de açık yeşil bir kumaşla masanızı kaplayabilirsiniz.

4. Yer döşemesi:
Yerleriniz için yeşilin tonlarında marleyler ya da halıfleks kullanabilirsiniz. Yerlerinizin tek renk olmasına gerek yok, ya da ille yeşil olmasına... Renk ahengini bozmayacak herhangi bir renk kullanabilirsiniz.

5. Çıkarılabilir koltuk örtüleri:
Koltuklarınıza takıp çıkarması kolay olan örtüler dikerseniz, hem çok kolay temizlersiniz, hem de artık o rengi kullanmak istemediğinizde zahmet çekmeden değiştirebilirsiniz.

Sevimli pembe
Uçuk pembenin mutfağınıza ne kadar yakışacağını görene kadar bekleyin. .

1. Çizgili duvarlar:
Duvarlarınızda duvar kağıdı kullanmak isterseniz, içinde beyaz ve çok uçuk yeşil çizgiler barındıran pembe duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz.

2. Duvarlarda küçük pencereler:
Pembe çok enerjik ve yeniliklere açık bir renktir. Bu yüzden pembe duvarlarınız üzerinde efektler ve düzenlemeler yapabilirsiniz. Örneğin duvarınızın bir noktasında, tahta çubuklarla küçük bir pencere yapıp, bu pencereye ahşap panjur takabilirsiniz. Oldukça eğlenceli görünüzektir. Ayrıca isterseniz bu pencereyi bir dolap olarak da kullanabilirsiniz.

3. Boyanmış raflar:
Mutfağınızdaki renk dengesini korumak için koyu renk duvarlarınızın aksine, mutfak dolaplarınızı ve raflarınızı çok açık pembeye boyayabilirsiniz.

4. Vurgular:
Sprey boya kullananak daha çok öne çıkmasını istediğiniz ya da daha parlak görünmesini istediğiniz yerleri boyayabilirsiniz.

Mavi dokunuşlar
Gökyüzünün o dingin renginin odanızda olduğunu bir düşünsenize.

1. Yatak başı süsleri:
Çok göze batmayan ama bütünlüğü koruyan bir aksesuar isterseniz bu tam size göre. Mavi ve beyaz renklerden oluşan bir kurdeleyi, yatakbaşınızın kenarlarına yapıştırabilirsiniz.

2. Renkli nevresimler:
Gökyüzünde gördüğünüz her rengi yatağınıza taşıyabilirsiniz. Mavi çarşaflar, beyaz yasyık kılıfları, gri yorganlar... Seçim size kalmış.

3. Eşyalara duvar kağıdı:
Başucunuzda duran mobilyaları ve ya kitaplarınızı dizdiğiniz minik kitaplığınızın raflarını, odanızı kaplayan duvar kağıdıyla kaplayabilirsiniz.

4. Yatak süsleri:
Bazanızın ya da yatağınızın altının görünmesini istemiyorsanız, yatağınıza mavi ve ya lacivert tonlarında bir eteklik giydirebilirsiniz.

Zıt renkler
Ofisinizde ya da evdeki çalışma odanızda oldukça şık duracaktır.

1. Raflar:
Duvarınıza bir raf yapmaya karar verdiyseniz, için koyacağınız eşyalarınızın da bütünlüğü bozmamasına dikkat edin. Örneğin beyaz bir raf yaptıysanız, turuncu e mavi kutular kullanabilirsiniz.

2. Masa aksesuarları:
Parlak ve canlı renklerde masa aksesuarları alın. Böylece ofisinizi cıvıl cıvıl yapıp, çalışmayı bir zevke çevirebilirsiniz.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 589
favori
like
share
Sindy Tarih: 16.10.2008 13:33
paylasim icin tesekkurler MiSS-FENER