Saçlarınız için en önemli tek şey temel bakımdır. Saçlarınızın kırılmaması ve dökülmemesi için ıslak bırakmayın ve mümkünse kırıklarınız varsa eğer kuaförünüze gidip saçlarınız kestirin. Yıpranmış, kuru ve güçsüz saçları; yumuşak ve sağlıklı bir hale getirmenin zamanı geldi.

• Kuru ve Kıvırcık Saçlar: Saçı her gün yıkamak,saçı kuru ve kıvırcık yapar.Belli günlerde saçlarınızın parlaması için saç uçlarına saç kremi ile birlikte bakım uygulayın. Eğer kafa deriniz yıkamalar arasında çabuk yağlanıyor ise şampuanı saç tepenize uygulamaya ve saç kremini saç uçlarına uygulamaya özen gösterin.

•Yağlı Saçlar: Yağlı saçlar için üretilmiş şampuan ve saç kremini kullanın,talk pudrası ile kafa derisine parmak uçlarınız ile masaj yapın ve saçlarınızı tarayarak pudrayı yayın. Yağ azaltıcı aloe vera bakımı saçınızda biryantin olduğu zaman daha elverişli olacaktır.

•Güçsüz, Düz ve İnce Saçlar: Eğer saçlarınız çok ince ise az arıtıcı formüllü bebek şampuanını kullanın. Saçınıza zarar vermeden kıvırcıklaştırmak için saçlarınız iyice nemini aldıktan sonra bigudileyin ve 10-20 dakika bekletin. Eğer buklelerinizin belirgin olmasını istemiyorsanız saçlarınızı yıkadıktan sonra saç şeklindeki tokalardan takabilirsiniz. Eğer bigudi kullanmanız gerekiyorsa saçınıza nazik bir şekilde buhar sıcaklığı uygulayın.

•Yıpranmış Saçlar: Yıpranmış saçlar, genellikle boya ve perma gibi kimyasal işlemler sonrası ortaya çıkar. Kına gibi doğal alternatifler saçı çok fazla yıpratmaz. Güneş ışınları ve çevre kirliliği de saçların kuru,kolay kırılır ve zayıf olmasına sebep olur. Saçın ıslak olması en güçsüz halidir. Saçınızı kuruyunca tarayın ve geniş dişli bir tarak kullanın

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 433
favori
like
share
nedim_sahan Tarih: 23.11.2008 20:30
bu bilgiler guzel ama benim bildigim sac yas iken veya nemliyken taranmasi kirilmamasi icin faydalidir aksi taktirde kuru kaba kivircik sacin taranmasi bir iskence gibidir tabii bu kivircik ve dalgali sac icin gecerlidir belki duz saclar icin degildir yine de verdigin bilgiler icin tesekkurler
Sindy Tarih: 17.10.2008 10:16
faydali bilgiler icin tesekkurler superim
kuber Tarih: 14.10.2008 21:05
değerli paylaşım için teşekkürler ablacım
deniz80 Tarih: 14.10.2008 20:49
teşekürler...
cafxcaf Tarih: 14.10.2008 20:48
hehe
KaRaKıZ Tarih: 14.10.2008 11:47
sağol cnm