İngiltere’de yapılan bir araştırma, bir kadının kilo alması ya da kaybetmesinin, büyük oranda partneriyle ilişkisine bağlı olduğunu ortaya koydu.

Bu araştırma kapsamında soru sorulan 3 bin kadından yaklaşık yüzde 70’i, mutluluklarındaki en büyük faktörün ilişkileri olduğu yanıtını verdi. Bu kadınlardan geriye kalanlar da kilo aldıkları takdirde ilişkilerini bitireceklerini belirtti.

Slendex adlı bir firma tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, bir kadının kilosunda ilişkide olduğu süre içinde 5 aşamada değişiklik oluyor.

İlişkisinin başında olan bir kadın, karşı cinse kendini beğendirmek için girdiği sıkı bir diyet sonucu ilk aşamada ortalama 2,5 kilogram kaybedebiliyor.

Kadın ilişkisinde rahatlamaya başladıkça kilo alıyor ve bu ikinci safhada bu miktar ortalama 4,5 kilogramı bulabiliyor. Bunu izleyen üçüncü aşamada, evliliği düşünmeye başlayan ve bu büyük gün için incelme hevesine giren kadın ortalama 3,5 kilogram kaybedebiliyor.

Kadının bir bebeğinin olacağı ise 6 kilogram anlamına geliyor. Son aşamada çocukları büyüyen ve görüntüsüne daha fazla zaman ayırmaya başlayan kadın yenilenme yoluna gidiyor ve ortalama 5 kilo kaybedebiliyor.


Ntv

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 519
favori
like
share
sılas Tarih: 26.12.2008 10:31
iligi kuramadım ama
sürekli ondan kaçtığı bir ilişkisi varsa anlarım
EMZİK Tarih: 20.12.2008 02:22
KATILIYORUM YAZILARINIZA KADIN EĞER KİLO ALMAYA BAŞLAMIŞSA HAYATTA MUTSUZDUR VE KENDİNİ YEMEYE VERİR.
MeLaNkOLiK Tarih: 16.12.2008 20:38
ama ben istemesmde kilo veriyorum ve bunun partnerimle hiç alaksı yokk
Lawinya Tarih: 16.12.2008 00:37
Artık etrafımdaki hemcinslerimi inceler dururum artık
Saka bir yana insanın iliskisinin durumunu kiloya baglamak cok sacma ben kendimi bildim bileli aynı kilodayım,her ilişkide oldugu gibi bir cok problemler yasadım kilomda bariz bir degisiklik yasamadım.
M.Kutsi Çil Tarih: 01.12.2008 07:45
Eskiden balık etli kadınlar tercih edilirdi,şimdi sıfır beden çıktı,nereden çıktıysa.