Atıl Kutoğlu Kimdir - Atıl Kutoğlu Resimleri - Atıl Kutoğlu Biyografisi - Atıl Kutoğlu Hakkında

Atıl Kutoğlu Kimdir[COLOR=#ff3366]1968 yılında İstanbul'da doğan Atıl Kutoğlu, daha İstanbul Alman Lisesi'nde öğrenciyken düzenlediği defilelerle dikkat çekti.

O yıllarda Vakko ve Beymen'de staj gören Kutoğlu, 1986 yılında işletme tahsili için Avusturya'nın başkenti Viyana'ya gitti. Üniversite eğitimi sırasında Viyana Belediye Başkanı'ndan aldığı burs ile ilk kolleksiyonunu sergileyen Kutoğlu, moda dünyasında kısa zamanda kabul gördü.

Genç modacı, 1993'te Münih Moda Haftası'nda 'En iyi genç modacı', bir yıl sonra ise WOOLMARK (Uluslararası Yün Birliği) ve DİVA Moda Dergisi tarafından 'Avusturya'nın en iyi modacısı' ödüllerini aldı.

1994-96 yıllarında koleksiyonlarını Düsseldorf, Milano, Paris ve New York gibi seçkin moda merkezlerinde sergileyen Atıl Kutoğlu'ndan, Avrupa ve özellikle ABD basını (The New York Times, Women's Wear Daily, Elle, Allure) büyük övgülerle söz etti.

Genç modacımız, 1995 yılında Avusturya ve Alman basın kuruluşlarının ortaklaşa verdiği 'Salzburg' ödülüne layık görüldü. 1997 yılında ilk defa düzenlenen Viyana Moda Günleri, Atıl Kutoğlu'nun defilesiyle başladı. Bu defilede, Prenses Pilar Goess de, Kutoğlu için podyuma çıktı. Avusturya Prensesi Francesca von Habsburg için eşarp koleksiyonu hazırladı.

20 Mart 1999'da İstanbul Yıldız Sarayı'nda Osmanlı İmparatorluğu'nun 700'üncü Kuruluş Yıldönümü nedeniyle, Kutoğlu tarafından 'The Ottoman Collection', dünyaca ünlü top modeller eşliğinde sergilendi.

Kutoğlu'nun 2001 New York Moda Haftası'nın açılış gecesinde düzenlediği defile, ITKIB sponsorluğunda gerçekleştirildi.

Koleksiyonlarında sürekli Türk sanatından esintiler yansıtan Kutoğlu'nun müşterileri arasında, prensesler, pop starlar ve jet-set üyeleri bulunuyor.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 904
favori
like
share