5. İstanbul Balık Festivali, 25-26 Ekim’de Samatya’da yapılacak. Festival ile İstanbul’da balıkçılığın gelişmesi, balık tüketiminin ve olta balıkçılığının teşvik edilmesi amaçlanıyor...

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstanbul’un, dünyanın deniz turizmine en uygun kentlerinden biri olduğuna işaret ederek, kentin sadece tarihi eserleriyle değil aynı zamanda denizi, balığı, yeme içme kültürüyle bir bütün olarak tanıtılması gerektiğini belirtti.

İstanbul’da balıkçılığın gelişmesi, balık tüketiminin ve olta balıkçılığının teşvik edilmesi ve Samatya’nın, İstanbul’un gözde balıkçılık ve turizm merkezlerinden biri haline getirilmesi amacıyla 25-26 Ekimde İstanbul Balık Festivali düzenleyeceklerini aktaran Demir, denize ve balıkçılığa gönül verenleri buluşturmayı amaçladıkları festivalde amatör grupların konserleri, folklor gösterileri, tiyatro oyunları, en hızlı midye dolma yeme, en hızlı balık çorbası içme yarışması gibi birçok etkinlik olacağını kaydetti.

Demir, festivalde her yıl olduğu gibi vatandaşlara ızgara balık ve balık çorbası dağıtılacağını belirterek, ayrıca “En iyi balık çorbası”, “En iyi deniz mezesi”, “En özgün balık yemeği” ve “En iyi midye dolma” kategorilerinde en iyi deniz yemekleri yarışması düzenleneceğini ifade etti.

Belediye Başkanı Demir, festivalde, “Yılın Balık Müstahsili”, “Balıkçı Dostu” ve “Yılın Balıkçısı” ödülleri verileceğini ve “Oltayla Balık Avı Yarışması” gerçekleştirileceğini belirtti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 435
favori
like
share