Firefox Mobile'ı denemek için Nokia'ya sahip olmanız gerekmiyor. Mobil tarayıcının PC sürümü burada!

Mozilla, Fennec kod adı ile geliştirdiği Firefox Mobile'ın ilk alpha sürümünü Nokia N800 / 810'lar için indirmeye sundu. Ancak asıl sürpriz, denemek isteyen Windows, Mac OS X ve Linux kullanıcıları için de üç farklı sürümün yayınlanmış olması. Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak indirebileceğiniz dosyalar yardımıyla mobil Firefox'u bilgisayarınızda deneyebilirsiniz.
Mozilla, bu hareketiyle daha fazla kullanıcıdan geri bildirim almayı amaçlıyor. Şu an için çok kısıtlı olan mobil cihaz desteği ile yetinmek istemeyen organizasyon, bilgisayar kullanıcılarına da ulaşarak fikirlerini öğrenmek istiyor.
Mozilla'dan yapılan açıklamaya göre, Firefox Mobile'ın Windows Mobile ile çalışan cihazlar için farklı bir sürümü üzerinde de çalışmaların sürdüğü duyuruldu. Ancak Windows Mobile sürümü henüz alpha aşamasına bile ulaşmış değil. Tarayıcı şimdilik sadece Debian Linux tabanlı Maemo işletim sistemini kullanan Nokia N800 / 810'lar üzerinde çalışıyor. Tabi bir de Windows, Linux ve Mac OS X tabanlı PC'lerde...

Download:
Firefox Mobile (Fennec) (Windows)

Firefox Mobile (Fennec) (Mac OS X)

Firefox Mobile (Fennec) (Linux)

Not: Windows sürümü için hazırlanan ZIP dosyasını indirin ve yeni bir klasöre açın. Klasör içerisindeki "Fennec" simgesine çift tıklayarak uygulamayı çalıştırabilirsiniz.


firefox mobile, firefox mobile bilgisayar için, firefox mobile download, firefox mobile indir, firefox mobile linux, firefox mobile mac, firefox mobile nedir, firefox mobile pc, firefox mobile windows, firefox mobile yükle

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 742
favori
like
share