Evlilik; çoğu zaman sevdiğin insandan daha çok, sevdiğin insanın yakınlarıyla birlikte olmaktır. Bu yüzden de evli çiftlerden mutlaka biri pek tanımadığı kimseleri karşısında görünce, sudan çıkmış balığa döner. Ondan sonra da flört dönemindeki aşk macerasını bir kenara bırakıp, evlilik macerasının peşine düşer. Ama bu durum çoğu zaman insanı yorar. O zaman geriye yapmanız gereken tek bir şey kalıyor. Bilinçli evliliğin on altın kuralını bilip, o kuralları bir bir hayata geçirmek.

Bir: Aşık olmak aptal işi olsa da, evlilik mantıklı insanların işidir. Bu yüzden de evlendiğiniz için asla pişmanlık duymayın. Bekarlık günlerinize değil, gelecek günlerinize özlem duyun.

[COLOR="darkred"]İki: Yeni hayatınızda farkındalık yaratın. Hayatınıza giren insan kalabalığının farkına varın. Onları artık görmezden gelemezsiniz.

[COLOR="darkred"]Üç: Evlilik alttan alma sanatıdır. Bu yüzden eski beyninizin ilkel tepkilerinden sıyrılın. Kayınvalidenin her sözüne sinirlenmeyin.

[COLOR="darkred"]Dört: Unutmayın ki evlilik uzun yol kervanı gibidir. Zaman içinde birtakım soygunlara maruz kalsanız da, bu evlilik kervanı öyle ya da böyle yoluna devam eder.

[COLOR="darkred"]Beş: Beyninizin bir köşesinde dilek ve şikayet kutusu oluşturun. Dileklerinizi eşinizle paylaştığınız gibi, şikayetlerinizi de eşinize yansıtın. İçinize atmayın.

[COLOR="darkred"]Altı: Mutlaka çocuk yapın. Çünkü çocuk size kayınvalidenizi anlamanıza yardımcı olacaktır.

[COLOR="darkred"]Yedi: Eşinizle güç savaşına girmeyin. Çünkü güç demek evliliğin sorumluluğunu tek başınıza almanız demektir.

[COLOR="darkred"]Sekiz: Seks düşkünü olun. Yatak numaralarını öğrenin. Eşiniz size şapka çıkartsın.

[COLOR="darkred"]Dokuz: Hayatınızı sadece eşinizin üzerine kurmayın. Ne onu sıkın, ne de kendiniz ondan sıkılın.

[COLOR="darkred"]On: Aslında evlilik problemsiz bir kurumdur. Problem evlilikte değil beklentilerinizdedir. Beklentileriniz her zaman anlaşılır olsun.


Sinan Akyüz

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 660
favori
like
share
dilsiz_yuregim Tarih: 01.02.2009 18:31
evlilik okulu var mi bildiginiz oraya gidip ders alalim evlenmeden once böylece daha bilgili oluruz xD
MeLaNkOLiK Tarih: 06.12.2008 23:53
evet cok haklısın teşekkürler
SU-PERISI Tarih: 23.11.2008 17:12
Mutlu evlilik için evliligin kurallarını bilip uygulamak gerekir.
Şayeste Tarih: 14.11.2008 07:31
[COLOR="PaleTurquoise"]Evet kesinlikle doğru...
derkan54 Tarih: 02.11.2008 21:43
katılıyorum
aselnaz Tarih: 26.10.2008 21:13
bunları uygulamak keşke kolay olabilse