[color="#87a1bc"]Bugün sensizliğin kaçıncı günüdür, artık saymıyorum.
akşam bütün esmerliğiyle çökünce kentin üstüne, kaldırımlardaki ayak sesindir. herkes sensin biraz, hiçbiri sen değil!

kimselere soramaz oldum seni. neredesin sevgili!.. kiminlesin? sormalara gücüm yok benim. aynalara yüzüm yok. aslında, geçmişe ilişkin her şeyi unutmak vardı, anılarda sen olmasan. saçlarıma sinen kokun olmasa. yüzün olmasa kendimi bir bulup bir yitirdiğim. sesin olmasa, duyduğumda bütün duygularımı mühürleyen. unutmak vardı, anlamıyorsun, seni bu kadar sevmesem...

yazık, ne çok değiştik ikimiz de. sen sevgili sıcaklığını yabancı tenlerde arıyorsun; ben yanında bayramlığına sarılan çocuklar gibiyken, şimdi yaşama ilişkin hiçbir şey düşünemez olmuşsam... söyle sevgili, hangi aşk masalıydı kandıran ikimizi?

sana ah etmem, tanırsın beni. ama tanrı'nın gücüne gidecek, korkum bu. bilinmedik zamanlarda apansız daldığında beni anımsayacaksın. en son gördüğünde nasılsam, öyle anımsayacaksın. tanımsız korkular bölecek uykunu. unutamayacaksın.

bugün sensizliğin kaçıncı günüdür, artık saymıyorum. akşam bütün esmerliğiyle çökünce kentin üstüne, kaldırımlardaki ayak sesindir. herkes sensin biraz, hiçbiri sen değil.

gel, son kez gör beni, artık tanıyamazsın. bir zamanlar bakmalara kıyamadığın gözlerime bak, belki yalnızca onları koruyabildim, hepsi bu.

gel de gör beni, yanımdan ayrılma. cansız kalırsam kollarında, darılma.

Kenan Kalecikli

Beğeniler: 2
Favoriler: 2
İzlenmeler: 450
favori
like
share
KıZıL* Tarih: 30.11.2008 18:46
eline sağlık
mühür gözlü Tarih: 30.11.2008 11:23
ÇOK GESELLLLLL. ELLERİNE YÜREĞİNE SAĞLIK.