BÖYLE DUA ETTİNİZ Mİ ?

Dua ederken aşağıda belirtilen on kuralı uygularsanız, duadan çok daha fazla yararlanabilirsiniz:
1- Her gün bir köşeye oturun. Hiçbir şey söylemeyin. Yalnız Allah’ı düşünün. Böyle yaparsanız dimağınızı Allaha açmış olursunuz.
2- Sonra basit cümlelerle sesli olarak dua etmeye başlayın. Kafanızda olan herhangi bir şeyi Yaradan’a söyleyin. Allah’la kendi günlük dilinizle konuşun, o sizi anlayacaktır.
3- Her gün işe giderken, trende veya otobüste dua edin. Dua ederken gözlerinizi kapayın, dünyayla ilişkinizi kesip yalnızca Allahın varlığını hissedin. Bunu her gün yaptıkça Allah’ın varlığını daha iyi hissedeceksiniz.
4- Dua ederken Allah’tan her gün bir şeyler istemeyin, onun yerine bize bahşettiği nimetler ve yaptığı yardımlar için teşekkür edin.
5- Dua ederken dualarınızın sevdiklerinize ulaşacağına, Allah’ın da onları sevip koruyacağına inanarak dua edin.
6- Dua ederken aklınıza hiçbir olumsuz düşünce getirmeyin. Yalnız olumlu düşüncelerle ilgili dualar etkili olur, bunu aklınızdan çıkarmayın.
7- Daima Allah’ın sizin için yapacaklarını kabul edeceğinizi belirtin. Allah’a isteklerinizi de belirtin, fakat Allah ne yaparsa onu kabul edeceğinizi de ifade edin. Onun sizin için yaptıkları, sizin isteklerinizden her zaman daha iyi olur. Bunu da sakın unutmayın.
8- Herşeyi Allah’ın ellerine bıraktığınızı belirtin. Allah’tan size en iyi şeyleri yapma yeteneği vermesini isteyin. Hareketlerinizin her türlü sonucunu Allah’ın kararına bırakacağınızı belirtin.
9- Sevmediğiniz ve size kötü davranan insanlar için de dua edin. Gücenme, manevi gücün ortaya çıkmasında en büyük engeldir.
10- Kendileri için dua edeceğiniz insanların bir listesini yapın. Bu listeye sizinle doğrudan ilişkisi olmayan, uzaktan tanıdığınız insanların ismini de yazın. Ne kadar çok insan için dua ederseniz, duanın faydasını o kadar çok görürsünüz..

SELAM VE DUA İLE...

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 419
favori
like
share
hayalll Tarih: 15.11.2008 13:40
Amin.. rabbimize uzanan avuçlarımız nurla dolsun...
.Kalbımız aynı ıman üzerine sabıt dursun...
Allah razı olsun
BoNcuKK Tarih: 15.11.2008 12:47
allah razı olsun rabbim cümlemizin duasını kabul etsin
ous Tarih: 28.10.2008 22:01
Emeklerine sağlık kardeşim. İnşallah dualarımız kabul olur. Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah.
dilyarası Tarih: 28.10.2008 22:00
el açtık kapına geldik rabbim sana sığındık bizler kapından çevirme rabbim çevrilmiyenlerden eyler ini
pozan Tarih: 28.10.2008 21:56
yüreğine ve yazan ellerine sağlık..
RAVZA Tarih: 27.10.2008 22:25
emeklerine sağlık yine çok güzel inş. bu şekilde güzel dualar etmek hepimize nasip olsun duası kabul olan kullardan olalım inş.
Asiyan Tarih: 27.10.2008 08:36
teşekkürler arkadaşım dualarımız geri çevrilmesin inşallah