Kürşat Başar, 1963'te İstanbul'da doğdu. İstanbul, Ankara, Lefkoşa ve Ağrı - Doğubeyazıt'ta tamamladığı ilk ve orta öğreniminin ardından İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümünü bitirdi. Çeşitli basın kuruluşlarında çalıştı.1989 yılında yayımladığı Kış İkindisinin Evinde adlı ilk kitabıyla Haldun Taner Öykü Ödülü'nü kazandı.

1990 yılında Konuştuğumuz Gibi Uzaklara, 1992'de Sen olsaydın yapmazdın, biliyorum, 1996'da Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları adlı romanları yayımlandı. Yazı ve denemelerinin bir bölümünü İğreti Yaşamlar adlı kitabında topladı. 2003 yılında Başucumda Müzik,2006 yılındada yine yazı ve denemelerinden oluşan Çok Güldük Ağlamayalım adlı kitabı yayınlanmıştır

Halen televizyon programları yapmaya ve köşe yazıları yazmaya devam etmektedir.Bu siralar ntv de yayinlanmakta olan "Siyaset hakkinda hersey" adli televizyon programini Cigdem Anat ile birlikte sunmaktadır.

Son olarak Kanaltürk'te Kürşat Başar'la adlı televizyon programını sunmaktadır. Programının talk-show formatında olmadığını bunun yenilik getirdiğini iddia etmektedir. 4 Nisan 2008 itibariyle Hatırla Sevgili dizisinde Dr. Kemal rolüyle karşımıza çıkan yazar, başarılı oyunculuğuyla hayranlarını şaşırtmaya devam etmektedir.

Temmuz 2008 itibariyle hafta içi her gün 18.00'de CNN TÜRK'te 'Kürşat Başar'la Yaz Sohbetleri' programına başlamıştır.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 459
favori
like
share