Türkiye'nin Özgün ve Geleneksel Müziğinde Aykırı ve Yeni Bir Ses: Latif Bolat

Yirmi beş senedir Amerika'da yaşayan ve bu sene Türkiye'ye geri dönen Latif Bolat'ın Türkiye'deki ilk CD çalışması Ask Olsun İstanbul'da dinleyicileri ile tanışıyor.

Ankara Devler Konservatuarı, Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümü ve Mülkiye'de öğrenimini yapıp 25 sene önce Amerika’ya yerleşen müzisyen ve besteci Latif Bolat'ın kendi eserlerinin yanı sıra geleneksel Türk ezgilerini de evrensel bir şekilde yorumladığı bu CD çalışması son senelerde bir durağanlığa düşen Türk müzik piyasasında yeni ve aykırı bir ses yaratma iddiasında.

CD'nin başlığı da bunu açıklar nitelikte: Ask Olsun: Hayatin Anlamına Dair Şarkılar. Tüketim toplumunun ortasına vahşi bir şekilde düştüğümüzden beri çok ta sorgulamadığımız Hayatın Anlamı, bu CD deki 16 şarkının konusu.

Latif Bolat'ın gerek Amerika'da gerek Avrupa da ve gerekse Uzak Doğudaki başarılarını düşününce, belki de hayatin anlamına dair bu şarkılarda Türk insanının da mutlaka kendileri için bir şey bulacağı düşünülüyor. Elbette bunun tek yargıcı da Türk dinleyicisi olacak.Albüm 11 Kasım 2008'de Müzik Marketlerde Yerini Alıcak..

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 412
favori
like
share