Inkheart (2008)


Vizyon Tarihi: 23 Ocak 2009

Oyuncular: Brendan Fraser,Andy Serkis,Eliza Bennett,Paul Bettany
Jim Broadbent,Helen Mirren,Sienna Guillory,Lesley Sharp,Jamie Foreman

Yönetmen: Iain Softley

Görüntü Yönetmeni: Roger Pratt

Müzik: Javier Navarrete

Tür: Macera,Aile,Fantastik

Yapım: Almanya,İngiltere,ABD

Dil: İngilizce


12 yaşındaki Meggie (Eliza Hope Bennett), tıpkı babası Mortimer “Mo” Folchart (Brendan Fraser) gibi bir kitap kurdudur. İkisinin, ortak bir özellikleri daha vardır: Yüksek sesle kitap okudukları zaman, kitapta yazanları canlandırdığı gerçek dünyaya getirme yeteneği! Ama bu çok da tehlikeli bir yetenektir: Çünkü canlanıp kitap sayfalarından çıkan her karaktere karşılık, gerçek hayattan biri kitabın içine kaçmaktadır.

Mo ve Meggie ikinci el kitap satan bir dükkanda gezinirken, Mo bir kitabın içinden tanıdık sesler geldiğine şahit olur. Bu, Ortaçağ şatoları ve garip yaratık çizimleri ile dolu “Inkheart”tır. Mo kitabı bulduğuna inanamaz. Çünkü neredeyse 10 yıldır, Meggie’nin annesi Resa (Sienna Guillory) kitabın içine kaçtığından beri, her yerde bir zamanlar bir kopyasına sahip olduğu bu kitabı arıyordur.

Mo’nun, Resa’yı kitabın içinden kurtarma planları, Inkheart’ın kötü kalpli kahramanı Capricorn (Andy Serkis) Meggie’yi kaçırınca alt üst olur. Capricorn, Meggie’ye karşlıık, Mo’nun romandaki diğer kötü karakterleri de gerçek dünyaya getirmesini istiyordur. Mo, kızı ile karısını kurtarmaya ve kötü karakterlerini kitap sayfalarına geri göndermeye kararlıdır. Bu zorlu ve en renkli fantastik romanlardan fırlamış macerada, kimisi gerçek, kimisi kitap karakteri olan bir grup yandaş bularak gözü kara bir maceraya atılır.


Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 497
favori
like
share