Hale Caneroğlu,1974 yılında Almanyada dünyaya geldi. Galatasaray Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünü bitirdi. İlk filmi 2003'de çekilen Kasabanın İncisi adlı dizi. Dizide Aslı Öğretmeni canlandırdı. Rus Gelin adlı sinema filminde,Olips ve Doritos reklamlarıda oynadı. Bir senedir İstanbul Gelişim Orkestrasında solistlik yapmaktadır. Ayrıca bir jazz sanatçısıdır. Halen Avrupa Yakası dizisinde Yaprak karakterini canlandırıyor.

Kendi Ağzından Hayatından Kısa Bir Kesit :

[COLOR="darkred"]"... Samsun Anadolu Lisesi mezunuyum. 1993’te üniversiteyi kazanarak İstanbul’a geldim. Galatasaray Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde okumaya başladım. Daha birinci senemde, uygun bir bölümde olmadığıma karar vererek İletişim Dekanı ile bölüm değiştirmek için görüştüm. Birinci yıl derslerinin çoğu zaten ortak dersti. İkinci yıl İletişim Fakültesi’ne geçiş yaptım ve eksik derslerimi de tamamlayarak, bu bölümden mezun oldum.

Ben aslında işletmeyi moda diye yazmıştım. Çalışkan bir öğrenci olduğum için de iyi bir üniversitenin işletme bölüme girdim. Yani, ben işletmeye girerken de televizyoncu olmak isterdim. 17-18 yaşındasın ve ne yapacağını bilmiyorsun! "Televizyoncu olacağım." derdim. Ondan sonra işletmeye bir girdim ki televizyonculukla hiçbir alakası yok! Ekonomi, iktisat, muhasebe derslerini almaya başlayınca "Kardeşim, bunlar ne? Bunların benimle alakası yok!" Nefret ettim hepsinden. İkinci ayında gidip iletişim dekanıyla konuşmaya başladım...[COLOR="darkred"]"

[COLOR="darkred"]12 kelimeyle Hale Caneroğlu
- Zeki
- Şirin
-Güleç
- Bir O Kadar Seksi
- Neşeli
- Eğlenceli
- Dost canlısı
- Spor Delisi
- Bakımlı
- Saklanmış Cinlik
- Bir Yan Sinirli
- Ve de Kardenizli
[COLOR="darkred"]
Dizileri
2004 Avrupa Yakası (Yaprak Peynircioğlu)
2003 Kasabanın İncisi (Aslı Öğretmen)

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1072
favori
like
share
NaZ Tarih: 04.11.2008 00:58

Hale Caneroğlu Resimleri
Hale Caneroğlu Fotograflari