Yayıncı: Bilge Karınca Yayınları
Yıl, Yer: İstanbul, Mayıs 2008
Sayfa: 315

Mustafa Kemal Atatürk,10.10.1935 tarihinde Ankara'da Çankaya Köşkü'nde Doktor Mim kemal Öke'ye hitaben, 'Mason cemiyetinin faaliyetlerini inkılaplarıma muarız gördüğüm için kapatılmasını elzem gördüm. Bu dakikadan itibaren bu cemiyeti ölmüş biliniz. Ve bir daha diriltilmeye teşebbüs etmeyiniz, ' demişti.

Ankadara'da bu olaylar olurken, Varnalı Bulgar Yahudi'si 33 dereceli farmason Avram Benaroyas Türkiye Mason Cemiyeti'nin kapandığını Moskova'da bir toplantısı sırasında öğrendi ve şunları söyledi:

'O sarı lider ortadan suret-i katiyetle kaldırılacaktır! Mefkuremize imha edici darbe vuranların akıbeti, feci şartlaraltında ölümdür! ..'

Devletimizin kurucusu Büyük Atatürk'e karşı; Çerkez Ethem, Hintli Mustafa Sagir, ermeni Manokyan ve Hacı Sami çetesinin suikast teşebbüsü en bilinenler olmak üzere tam 41 suikast girişimi olmuştur. Fiilen girişilen ya da girişim aşamasındayken engellenen suikastler Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir yer tutar. Gerçekleştirilmek istenen her suikast resmen Atamızın hayatına kastetmektedir. Ancak son bir suikast var ki bu; O'nun çok güvendiği insanlardan gelmişti. Gayet sinsice başlatılan bu suikast girişiminin farkına varmıştı Atatürk. Ancak çok geç kalmıştı! ..

Bugün ise;

Eğer Türk Milleti'nin gönlünden, zihninden Atatürk sevgisi yok edilirse, İnkılaplar dejenere edilirse elbette ki Türk Devleti'ni parçalamak, Türk Milleti'ni boyunduruk altına almak daha kolay olacaktır. Şu da iyi bilinmelidir ki bugünkü saldırıları dünün devamıdır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 402
favori
like
share
NaZ Tarih: 25.12.2008 00:13
Link yok sadece tanitim yapiyoruz
lovekills Tarih: 24.12.2008 18:02
linkler nerde dostum ben mi göremedim ?
tesekkurler
GÜNEYCAN Tarih: 04.11.2008 03:29
GERCEKLERE NE DENIR YÜREGINIZE SAGLIK BIZ TÜRK DOGDUK TÜRK ÖLÜCEGIZ SUNU UNUTMAYINKI EGER GECMISIMIZI UNUTURSAK GELECEGIMIZ ASLA OLMAYACAKTIR.ATATÜRKÜN BIZE BIRAKTIGI BU SANLI BAYRAGI DAIMA ILERI GÖTÜRMELIYIZ YOKSA BASKALARININ BAYRAGI ALTINDA ÖLÜP GIDICEZ VE ILERIDE BIZIM COCUKLARIMIZ TORUNLARIMIZ BIZI VE TÜRK MILLETINI HATIRLAMAYACAKTIR BUNU DÜSÜNÜN VE BUNUN ICIN ELINIZDEN GELENI YAPIN SAYGILERIMLA. yusuf sahin seyrek