[URL=http://imageshack.us]

1966 yılında Ödemiş'te doğdu. İlkokulu Ödemiş'te okuduktan sonra ortaokulu İzmir Buca Lisesi'nde, liseyi ise Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesi'nde tamamladı.

Lisenin ardından Nevşehir'de sağlık memuru olarak göreve başladı. 1987-1989 yıllarında Ankara Numune Hastanesi'nde memuriyete devam ederken, Hacettepe Üniversitesi Anestezi Teknikerliği Bölümü'ne devam etti. 1993 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu.

1995'te Sosyal Sigortalar Kurumu'nda sigorta müfettiş yardımcısı olarak göreve başladı. 1998 yılında sigorta müfettişliğine atandı.2007 Ekim ayına kadar Sosyal Güvenlik Kurumu Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı İstanbul 1 No'lu Grup Başkanlığı'nda görev yapmıştır.

1 Eylül 2008 günü hem memuriyetten hem de müfettişlik görevinden istifa etmiştir.

Eşi öğretmen olup dört çocuk babasıdır.

Ali Tezel, 10 yılı aşkın süre Akşam Gazetesi'ndeki köşesinde, 2 yıl boyunca SkyTürk televizyonundaki 'Çalışma Hayatı' ve Kanaltürk'te 'Ali Tezel'le Çalışma Hayatı' programında sosyal güvenlik ile ilgili sorunlara çözümler bulmak üzere çalışmış ve Samanyolu Haber Kanalı'nda 'Ali Tezel'le İşimiz Var' programını hazırlayıp sunmuştur. Şu an NTV Televizyonunda her perşembe saat 12.30 da başlayan Çalışma Hayatı programını hazırlayıp sunmaktadır.

"Yargı Kararlarıyla Donatılmış Sosyal Sigorta Mevzuatı ve Bağ-Kur Yasası" ve "Sosyal Sigortalar Mevzuatı ve Örnek Yargı Kararları" 2000-2005 yılları olmak üzere 7 adet yayınlanmış kitabı bulunmaktadır.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1678
favori
like
share