* Pembe dizilerdeki sahte aşk nağmelerini bizden duymaya çabalamayın çünkü onlar gerçekten rol yapıyor ve kabak bizim başımıza patlıyor.

* Bir SMS gönderdiğiniz zaman ilk 10 saniyede cevap gelmeyince ikinci SMS‘te “Orda mısın???” diye sormayın. Kesinlikle oradayızdır..!

* Mağazada gelinliklere bakıp “Aaaa ne güzeeel” dediğinizde onun bizim için bir anlamı yoktur. Bizi duygusuzlukla suçlamayın. Gelinlik sadece kızların hayalidir erkeklerin değil!!!

* Saçlarınızı boyattığınızda bunu fark edemezsek anlayın ki yakışmamıştır ve bu bizim suçumuz değildir.

* Çoğu erkek ısrardan ve bir şeyi ikinci kez duymaktan nefret eder; mutlaka ilk söylediğinizi anlamışızdır ama işimize gelmiyordur, lütfen bize geri zekalı muamelesi yapmayın.

* Alışveriş yapmak hiç zevkli değildir ve asla zevkli olmayacaktır.

* ‘Beni seviyor musun?’ diye sormayın. Emin olun ki sevmiyor olsak yanınızda bir saniye bile durmayız…

* Bizden sizinle aynı üzüntüyü yaşamamızı ve size tuvalete kadar eşlik etmemizi beklemeyin, o sizin kız arkadaşlarınızın görevidir.

* Bir yere gittiğimizde, hangi kıyafeti giyerseniz giyin, size çok yakışıyor, yemin ederiz. O yüzden bir daha sormayın.

* Biz erkekler gerçekten basitizdir. Mesela sizden ekmeği getirmenizi istiyorsak, aslında sadece acıkmışızdır ve sadece ekmeği getirmenizi istiyoruzdur. Bundan ‘ekmek niçin masada değil’ diye bir iğneleme yaptığımız sonucunu çıkarmayın zira tüm erkekler edebiyatçı değildir…

* Eğer farkında olmadan 2 değişik şekilde anlayabileceğiniz bir şey söylemişsek ve bunlardan biri kötü ve sizi üzecekse, kesinlikle diğer anlamında söylemişizdir, boşuna bizi sıkıntıya sokmayın…

* Biz farklı anlamlar taşıyan dolaylı, mecazlı soruları anlamayız. Ne istiyorsanız doğrudan söyleyin ve bizi yormayın…

* Eğer şişmanladığınızı düşünüyorsanız ki büyük ihtimalle şişmanlamışsınızdır. Bize sormayın, cevap vermeyi reddediyoruzdur.

* En karmaşık durumda bile bizim için temel kural şudur: ‘En kolayını seç’. Bizden komplike şeyler beklemeyin.

* Erkekler genelde sadece ana renkleri görürler. Mesela, şampanya bir renk değil, bir içkidir bizim için.

Sarımsı Yeşil, Açık Yeşil Likör yeşili, Çimen Yeşili, Kireç Yeşili, Yay Yeşili, Orta Deniz Yeşili

Yukarıda saydıklarınız vallahi hepsi yeşil işte..! Lütfen bizi zorlamayın..?

* Erkeklerin çoğunun en fazla 3 çift ayakkabısı vardır. O yüzden 30 çift ayakkabınızdan hangisinin kıyafetinize uyacağını bilmiyoruzdur lütfen sormayınız ayrıca uyum diye bir şey yoktur ve sırf uyum için giyeceğiniz şeyleri 1 hafta önceden tasarlamanız tamamen sizin takıntınızdır. Mavi kotun üstüne her renk ve desen blüz giyilebilir.

* Kırmızı tokanız var ve sırf bu tokaya uyum sağlaması için lütfen kırmızı takım elbise almaya bize mağazaları dolaştırmayınız..!

* Cuma + Cumartesi + Pazar = Bol yemek ve mutfak gerçekliğinin icrasıdır…

* Bizi anlamaya çalışın; ancak bizi anlama işini lütfen fazla abartmayın çünkü çok kolay anlaşılır erkekler.

* Evi temizleyip yorulduktan sonra, yüzünüze bakılmayacak haldeyseniz, yaptığınız temizliğin bizim için bir anlamı yoktur, takdir beklemeyin. Temiz bir evden ziyade bakımlı görünen bir kadınla bir evi paylaşmak daha anlamlıdır…

* Ev işlerinden sonra yattığınız yerde sızıp kalıyor ve her türlü kur çabasına yorgunum diyorsanız bu bizi bozar… Bir erkeğe temiz evden önce temiz bir eş ve hatta sadece bir eş lazımdır. Temizlik bir temizlikçi tarafından da yapılabilir ama bazı şeyler temizlikçi ile yapılmaz… Yapılmamalı da. Bizi zorlamayın..!

* Aylarca süren baş ağrıları baş ağrısı olamaz, mutlaka bir doktora gidin.

* Size ‘neyiniz var’ diye sorduğumuzda, ‘hiç bir şeyim yok!!!’ derseniz size inanırız, bizim için olay bitmiştir. O yüzden bir şeyiniz varsa doğrudan söyleyin sonra bizi anlayışsız durumuna düşürmeyin…

* 30 civarında ayakkabınız ve dolaplar dolusu elbiseniz varken bizi iflas ettirmek bir sevgi gösterisi değildir.

NOT: Bunu tanıdığınız tüm kadınlara yollayın; bir kere de olsa erkekleri anlasınlar. Mümkün olduğu kadar çok erkeğe de yollayın ki, onlar da yalnız olmadıklarını bilsinler…

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 956
favori
like
share
M.Kutsi Çil Tarih: 13.12.2008 11:05
Benim de bir ricam var.Lütfen biraz az dırdır yapın sayın bayanlar,zira dırdırlarınızla başımızın etini yiyorsunuz.Bu yüzden,erkenden dünyayı terk etmek zorunda kalıyoruz.
delikurtsahin Tarih: 12.12.2008 01:37
Dogru söze ne denir..........
ADALI Tarih: 10.12.2008 12:59
Alfeas ,keder kardeşim basitiz derken çözülemeyecek insan değiliz,sözlerimizin arkasından başka mana çıkarmayın demek istedi.Aslında çokta güzel şeyler yazdı,onu rencide etmeden cevap yazabilirdin veya susmayı tercih edebilirdin.Çok üzüldüm alfeas ve keder kardeşim ,hadi birbirinize güzel şeyler yazında benimde içim rahat etsin.Nickime bakın ne yazıyor.benim adım deli balta ,ama yanlızca deliyim balta değilim.
zorema Tarih: 18.11.2008 19:22
bütün erkekler aynı düşüncek diye birşey yok farklı düşünenlerde olucaktır
shakat24_64 Tarih: 14.11.2008 21:28
walla ne diyim güzel bi ders bn bişeyler çıkardım yni
keder Tarih: 14.11.2008 20:47
[QUOTE=alfeas;3024978]Basit olduğunuzu kabullenmeniz ne güzel..
Bir kadını ancak bir kadın anlayabilir zaten.Erkeklere biz kendimizi anlatma çabasında değiliz.Çünkü bunu yıllardır yapamamıştır kadın..Sizi kendi halinize bırakıyoruz..Ama ömrü cezalı merak ettim.. gerçekten bu yazdıklarını yaşadınmı?.
YANİ MESELA ŞUNU YAŞADINMI
bunun neresi alıntı ben anlamadım
Can_N Tarih: 14.11.2008 20:16
Vay vay Vay sisenin dibinimi gördün,de bunlar aklina geldi.yinede güzel sözler
gayem Tarih: 14.11.2008 19:22
Biz bayanların mantığı ve psikolojisi kısaca doğası erkeklerden çok farklı sorun da bundan kaynaklanıyor ilişkkilerde bile.Erkek bayan psikolojisinden , bayan da erkek psikolojiisnden anlasa çözüm olacak...Erkekler bizler gibi ince düşünmüyor bayanlar daha cin fikirli onlarsa daha yüzeysel düşünüyor ve ne demek istiyorlarsa dedikleri de odur zaten yazılan bu fikre aynen katılıyorum .Yazıda bayanalrın özellkleri olarak yazılanların hepsi herkeste olacak diye bir şey yok ama bazılarında doğruluk payı var erkekleri tanımak açısından güzel bir yazı diyorum tşk.
PITIR Tarih: 13.11.2008 18:08
Farkli bir bakış....:20:ama tum erkekler boylemi duşunuyor acaba:5: