İSMET ÜNLÜ Kimdir -İSMET ÜNLÜ Biyografisi


1947 yılında şanlıurfa ili, suruç ilçesi ziyaret köy'ünde dünyaya geldim.

İlk okulu köyümde,ortaokulu ilçemde,liseyide ilimde tamamladım.Ankarada A.D.M.M.A si akşam inşat bölümünde öğrenci iken gündüzleri ticaret bakanlığı A.Ü TIP FAKÜLTESİ İNŞAATLARINDA idareci ve yönetici olarak görev aldım.


1975 yılında mezun oldum.mezuniyetimi takiben; izmir hava teknik okullar komutanlığı inşaatlarında yedek subay olarak askerlik görevimi ifa ettim.askerlik bitiminde eskiden YSE 19.bölge müdürlüğünde (mülga) bölge içme suları şefi olarak çalıştım.GAZİANTEP ve İZMİR illerinde BAYINDIRLIK MÜDÜRÜ olarak görev yaptım. Yine Ankarada bayındırlık vve iskan bakanlığı bünyesinde büyük inşaatlarda (Atatürk kültür merkezi, Genel müdürlükler sitesi) musakil kontrol amiri olarak görev yaptım.Atatürk kültür merkezi inşaatı bünyesinde özellikle rölyef çalışmalarım olmuştur. (ÖRNEK: Atatürk Kültür Merkezi Cumhuriyet Dönem Müzesi)

Mesleğimle ilgili olarak çok kurs ve seminer çalışmalarına katıldım.Bazı alanlarda kurs aldım,bazı alanlarda ders verdim.Ankara'dan T.M.M.O.B inin hazırladığı bir sempozyumda ''Kentsel alt yapı'' ile ilgili tebliğ sundum.

İL MÜDÜLÜĞÜ ünvanı ile genç yaşta emekli oldum.Müteahhitlik yaptım.Uzmanlar yapı denetim firmasını kurdum.Çok iş aldım.yapı denetimleri anayasa mahkemesince iptalinden sonra aldığımız işler (TUS)'a devredilince bir daha yapı denetim firması kurmaya teşebbüs etmedim.

Başbakan RECEP TAYYİP ERDOĞAN'ın Sn.İsmet ÜNLÜ'ye yaptığı 'SİYASETTE TEŞKİLAT NEDİR,TEŞKİLATÇI KİMDİR' adlı başlıklı kompozisyondan takdir belgesine layık görüldüAyrıca mesleğimle ilgili teknik,bürokratik,ekonomik,sosyal, ve pisikolojik konularda yıllarca pratik ve teorik çalışmalarımla kendimi yetiştirdim. Bir yöneticinin vasıfları ile ilgili çok farklı gazete ve mecmualarda yazılarım çıktı. ''İNSAN DEĞERİ VE PSİKOLOJİSİ'' ile ilgili hazırladığım eserlerle çok sayıda şiirlerim yayınlanmak üzere tarafımdan hazır halde bekletilmektedir.

Suruçlular Derneği. Tüketici Sorunlar Derneği, Doğal Hayatı Koruma Derneği, Şanlıurfa Kültür Vakfı, Avrasya Kültür Vakfı üyesi bulunmaktayım.

Evli 7 çocuk babasıyım....

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1506
favori
like
share
tatarustem Tarih: 08.08.2009 13:19
slm ismet agabey ben rustem tatar nasılsın