ABUZER AKBIYIK Kimdir - ABUZER AKBIYIK Biyografisi


Araştırmacı yazar.

Şanlıurfa’da doğdu. İlk, orta tahsilini Şanlıurfa’da yaptı. 1978 yılında Afyon Mali Bilimler Fakültesi’nden (eski ismi Afyon Maliye Muhasebe Yüksek Okulu) mezun oldu.

1981 yılından beri Şanlıurfa’da Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak çalışmaktadır. "Şanlıurfa’da sanayi tarihi ve sanayileşme" konusunda araştırma çalışmaları vardır. Çeşitli gazetelerde sanayileşme, Serbest bölge, Sektörel Dış Ticaret Şirketi, Holding gibi şirket konularında makaleleri yayınlanmıştır.

Şanlıurfa Valiliği ve Organize Sanayi Bölgesi tarafından yayınlanan "Şanlıurfa Sanayi Rehberi" ve "Sanayileşen Şanlıurfa" kitapları ve Sanayi bölgesinin tanıtımı ile ilgili broşürleri hazırlamıştır.

Profesyonel olarak Müşavirlik ve muhasebecilik faaliyetinin yanında amatör olarak Şanlıurfa folkloru üzerine araştırma çalışmaları yapmaktadır. Şanlıurfa folkloru ile ilgili çalışmalarını kitap halinde yayınlamıştır. Araştırma yazıları ve makaleleri çeşitli dergi ve gazetede yayınlanmıştır. Bu çalışmalarından dolayı Folklor Araştırmaları Kurumu tarafından kendisine "Türk folkloruna hizmet" ödülü, ayrıca ŞURKAV tarafından "Kültür Sanat" ödülü verilmiştir.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 594
favori
like
share