Şah Mat
Şah Mat Tiyatro Oyunu
Şah Mat Tiyatro Oyunu Duru Tiyatro
Duru Tiyatro Genel Sanat Yönetmeni: Emre Kınay

Duru İmpro Sanat Yönetmenleri : Sevda Çevik, Kadir Çevik


Oyuncular :

Aylin Kontente, Ceren Demirel, Öner Erkan, Onur Buldu, Onur Dilber, Özgün Aydın, İlhami Özdemir , Başak Akan, Merve Engin, Fatma Toptaş, Cem Yanılmaz
Niyetsiz Tiyatro


Duru Tiyatro repertuar tiyatrosu bağlamında geliştirdiği çizgisini korumaya devam ediyor. Ancak bu çizgiyi bozmadan tiyatroda yeni bir kulvar açıyor: Doğaçlama tiyatro alanında önce “Tiyatro Sporu” daha sonra ise “Uzun Form Doğaçlama” formlarını kuruluşunun üçüncü yılında seyirciyle buluşturuyor.

Duru İmpro olarak belirlenen bu yeni kulvarda doğaçlama tiyatro yapacak grubun adı bütün ekibin katılımıyla Şah Mat olarak belirlendi.

Yaratma sürecinin ve yaratılanın aynı anda ortaya çıktığı bu niyetsiz tiyatroda, seyirci ne seyredeceğini bilmeden, oyuncu da ne oynayacağını bilmeden tiyatroya geliyor. Her şey seyircinin önerileri doğrultusunda ve sadece o akşam, sadece o seyirci için yaratılıyor.

Doğaçlama sanatı alanında iki grubun birbiriyle yarıştığı Tiyatro Sporu formu 18 Ekim 2008 de saat 20 de ilk gösterimini gerçekleştirecek.

Doğaçlama tiyatro yapmak üzere profesyonel oyunculardan oluşan grup Sevda Çevik ve Kadir Çevik tarafından çalıştırılıyor.
Duru Tiyatro
Caferağa Mah. Dr. Esat Işık Cad. No:84
Moda - Kadıköy
İstanbul

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1000
favori
like
share