FIFA'nın resmi internet sitesi, derbi tartışması için yaptığı ankette katılımcıların çoğunluğu İstanbul'u işaret etti.
FIFA´nın ‘Galatasaray-Fenerbahçe mi, Olympiakos-Panathinaikos derbisi mi daha büyük´ tartışmasında katılımcıların çoğunluğu İstanbul´u işaret etti.

Aynı saatte başlıyor

9 Kasım 2008... Saat 19.00... İstanbul’da Fenerbahçe-Galatasaray, Atina’da Panathinaikos-Olympiakos derbisi nefesleri kesecek. Futbolun patronu FIFA, resmi internet sitesi fifa.com’da, bu ilginç tesadüfe geniş yer ayırarak bir tartışma platformu oluşturdu. ‘Galatasaray-Fenerbahçe mi, Olympiakos-Panathinaikos derbisi mi daha büyük’ diye soran FIFA’nın tartışmasına, dünyanın dört bir yanından taraftarlar katıldı, görüşler yazıldı ve çoğunluk İstanbul’u işaret etti.

‘Sokaklar boşalıyor’

Tartışmaya damgasını vuran yorumlardan bazıları şöyle: “Atina derbisi gerçekten büyüleyici ve çılgın bir atmosfer var. Ama benim size önerim, Türk derbisini izlemeniz. İstanbul kesinlikle en iyisi (Avustralya).” [COLOR="yellow"]“Yunan derbisi elbette önemli ama Fenerbahçe ve Galatasaray oynadığında İstanbul sokaklarında ne otobüs ne de araba görebilirsiniz. Oranın atmosferi bambaşka (Almanya). “Kesinlikle Türkiye’deki derbi daha büyük (Romanya).

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 648
favori
like
share
ozlems_o Tarih: 08.11.2008 12:00
[QUOTE=MARDINLI1986;3039091]FIFA da kafayi yemis,'Galatasaray-Fenerbahçe' degil 'Fenerbahçe-Galatasaray' olacakti SükrüSaracoglu'nda oynanacak adamlar bilmiyorki iki Stadin atmosferinin ayni olmadigini kafalarina göre haziyorlar...kesinlikle katılıyorum canım sana atmosfer meselesini bırakıp derbi ye geçersek evet çok büyük bir derbi bu tadından yenilmeyen derbilerden:78:
MARDINLI1986 Tarih: 07.11.2008 12:53
FIFA da kafayi yemis,'Galatasaray-Fenerbahçe' degil 'Fenerbahçe-Galatasaray' olacakti SükrüSaracoglu'nda oynanacak adamlar bilmiyorki iki Stadin atmosferinin ayni olmadigini kafalarina göre haziyorlar...