Evli Bayanların Yapması Gerekenler


Yemeği tam zamanında hazırlayın: Önceden plan yapın, hatta bir gece önceden yemeği tam zamanında masaya koymak için her şeyi önceden düşünün. Bu şekilde, eşinize O’nu düşündüğünüzü ve ihtiyaçlarına karşı duyarlı olduğunuzu göstermiş olacaksınız. Bir çok erkek eve geldiklerinde aç olurlar ve nefis bir yemek ihtiyaçları olan sıcak karşılamanın bir parçasıdır.

Kendinizi hazırlayın: Son 15 dakikayı dinlenmek için ayırın, böylece eşiniz eve geldiğinde kendisine hoş görünebilirsiniz. Makyajınızı tazeleyin, saçınıza kurdele koyun ve canlı görünün. Unutmayın kocanız bütün gündür pek çok yorgun insanla çalıştı. Neşeli ve ilgili görünün. Sıkıcı bir günün ardından biraz keyiflenmeye ihtiyaç dayacaktır.

Dağınıklığı toparlayın: Eşiniz eve gelmeden önce evin her tarafını dolaşın ve kitap, oyuncak, gazete gibi ortalıkta dağınıklık yaratan bir şey varsa düzeltin. Sonra masaların üzerindeki tozları alın. Böylece eşiniz eve geldiğinde, cennette olduğunu düşünecektir.

Çocukları hazırlayın: Eğer küçükseler, ellerini ve yüzlerini yıkayıp, saçlarını tarayın, gerekiyorsa kıyafetlerini değiştirin. Çocuklar küçük bir hazinedir ve eşiniz özenli görünmelerini isteyecektir.

Gürültü olmamasını sağlayın: Kocanız eve geldiğinde çamaşır makinası, kurutma makinası, süpürge yada mikser gibi gürültü yapan tüm aletleri kapatın. Çocuklara sessiz olmalarını söyleyin. Eşinizi sevinçle karşılayın ve sıcak bir gülümseme ile kapıyı açın.

Yapılmaması gerekenler: Eşinizi şikayetler ve problemlerle karşılamayın. Yemeğe geç kaldı ise şikayet etmeyin. Bütün gün işyerinde yaşadığı zorluklardan sonra bunu önemsiz bir sorun olarak görün.
Rahat etmesini sağlayın: Rahat bir koltukta uzanmasını sağlayın yada biraz yatak odasında dinlenmesini önerin. Eşiniz için sıcak yada soğuk bir içeceğin hazır olmasını sağlayın. Yastıklarını düzeltin ve ayakkabılarını çıkarmayı önerin. Kısık, yumuşak ve hoş bir ses tonu ile konuşun. Rahatlamasını ve dinlenmesini sağlayın.

Eşinizi dinleyin: Söylemek istediğiniz yüzlerce konu olabilir, fakat eve gelir gelmez konuşmaya başlamayın. Önce O’nun konuşmasına izin verin.

Geceyi O’na ayırın: Eğer sizi dışarı yemeğe yada eğlenmeye götürmüyorsa şikayet etmeyin. Aksine iş yerinde yaşadığı zorlukları ve ne kadar yorulduğunu düşünün. Eve gelip dinlenme ihtiyacını anlamaya çalışın.

Hedefiniz: Evinizi, kocanızın rahat hissedeceği, düzenli ve huzurlu bir yer haline getirmeye çalışın. .

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 4180
favori
like
share
uyanış Tarih: 12.03.2009 18:52
su perisi ben bütün bunları ona yapacamda karşılığında o beni uzayamı yoksa mavi yolculuğamı götürecekmiş hepsi için iikisinden biri şart
Sylar Tarih: 18.01.2009 11:16
Evet açıkca bekliyorlar bunları.
hOney Tarih: 15.01.2009 13:02
Eşinizi dinleyin: Söylemek istediğiniz yüzlerce konu olabilir, fakat eve gelir gelmez konuşmaya başlamayın. Önce O’nun konuşmasına izin verin.

masallah bizim hanimlarimizda da bu hiic yoktur :72:

e$lerinden gereken kar$iligi gördükleri sürece kadinlar bunlarin hepsini seve seve yapar diye dü$ünüyorum aslinda.. :3:
kördüğüm Tarih: 15.01.2009 12:36
Yazıyıda bir şey eksik kalmış
Eve gelince sıcak suyu leğeni hazır tutup ayaklarını yıkamalıyız
yazık bütün gün yorulmuştur zaten banyoya kadar zahmet olmasın

Kaç yıllık bir evli olarak diyorum ki...
her erkek kıymet bilmez...
Bütün gün koşturursun temizlik, yemek, çocukların bakımları, kendi bakımın v.s. o gelmeden yetiştirme gayretlerini görmez, birde üstüne "bütün gün evdesin napıyorsun" der.
kendinizi yormayın, kendiniz olun yeter
NeV-BaHaR Tarih: 30.12.2008 22:56
bence doğru şeyler ve hayatımda uygulamaya çalışıyorum iş hayatım olduğu için biraz zor olsada özen gösteririm aslında karşılıkdır hep bayandan beklenmemeli erkekte kendine özen gösterip eşine yardımcı olmalı diye düşünüyorum
sılas Tarih: 26.12.2008 10:29
hay ağzına sağlık
waluable Tarih: 25.12.2008 14:17
teşekkür
EMZİK Tarih: 20.12.2008 02:23
HAYAT MÜŞTEREK GİBİ GÖZÜKSEDE ERKEK EGEMENLİĞİ HER ZAMAN ÜSTÜN OLUYOR.KARISI İŞTEN GELECEK DİYE SOFRA HAZIRLAYAN ERKEK NEREDE GÖRÜLMÜŞ .............
MeLaNkOLiK Tarih: 07.12.2008 00:19
evlilik olgun ve görevini bilen insanların işidir.tamm bunlar bizim görevimiz ama kendi isteklerimizi de öne sürmezsek hayattan sıkılır ve herseyi bırakabiliriz..