The Spirit (2008)


Vizyon Tarihi: Henüz Belli Değil

Oyuncular: Gabriel Macht,Scarlett Johansson,Samuel L. Jackson
Eva Mendes,Jaime King,Eric Balfour,Paz Vega,Stana Katic

Yönetmen: Frank Miller

Senaryo: Will Eisner, Frank Miller

Müzik: David Newman

Görüntü Yönetmeni: Bill Pope

Tür: Aksiyon, Dram

Yapım: ABD 2008 74 dakika (Renkli)

Dil: İngilizce


The Spirit Will Eisner’in yarattığı bir çizgi roman karakteri. Bu çizgi romanı beyazperdeye uyarlayan ve yöneten Sincity, 300, Electra gibi fantastik filmleri sinemalara taşıyan Frank Miller. Ekstra olarak The Spirit Frank Miller’ın tek başına olan ilk yönetmenlik denemesi. Daha önce Robert Rodriguez ile Sincity’de çalışmışlardı. The Spirit çizgi romanı daha önce de 1987 yılında tv filmi olarak uyarlanmıştı.

Amerika’da 2008′in son haftası gösterime girecek filmin başrollerinde de herkesin beğendiği oyuncular var. Spirit rolünde Gabriel Macht, Octobus rolünde Samuel Jackson, Silken Floss rolünde Scarlett Johansson, Sand Saref rolünde Eva Mendes, Lorelei Rox rolünde Jaime King, Plaster of Paris rolünde Paz Vega oynuyor.

Ana karakter The spirit suça karşı savaşan maskeli bir kahramandır. Film Danny Colt adlı çaylak polisin “the spirit” olarak şehre dönüşü ve suçla savaşını konu ediniyor. Hikayeden ziyade izleyecilerin bu frank miller filminden beklentisi “atmosfer” , “görsellik” ve “oyunculuk” olacaktır.


Etiketler:
Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 377
favori
like
share