Kadın Ne Kadar Değerlidir

--------------------------------------------------------------------------------

Peygamber Efendimizin oğlu İbrahim'in bakıcısı Sellama (rah), O'na bir gün şöyle sitem ediyor:

"Ya RasulullAllah Sen bütün iyilikleri erkeklere getirdin!"

Bunun üzerine Peygamberimiz sav gülümsüyor ve şöyle diyor:

"Sizden birinizin karnında bebeği varsa, ALLAH rızası için oruç tutan ve ibadet edenin sevabını alacak olmaktan memnun olmaz mı ?

Doğum sancıları geldiğinde yerde gökte hiç kimse, karnında onu memnun edecek neyin gizli olduğunu bilir mi ?

Ve bir doğum yaptığında ve bir ağız dolusu süt ve her emziriş için bir iyi amelin sevabını alacağını bilir mi?

Ve anne, çocuk tarafından geceleri uykusuz bırakılınca, ALLAH rızası için yetmiş köleyi hür bırakmanın sevabını alacaktır (Bunu da bilir mi?)"

(Taberi)

Ne ulvi bir hadis.

Bazı kendini bilmezler iddi ediyorlar ki, İslam kadını horgörüyor !

Acaba hangi sistem böylesine kadına değer veriyor, biliyor mu? Bimez mi elbet biliyor. İslam'dan başka hiç bir sistem, başta kadın haklarına ve diğer bütün haklara bu kadar önem vermez, veremez. Bunu biliyor bilmesine de, manda yavrusunu illaki kavak ağacına çıkaracak misali, kabullenemiyor.

Başka sistemlerde, kadın bir *********dır, reklam aracıdır, kullanılır, yaşı geçince değer kaybeder. Siz hiç yaşlı manken gördünüz mü? Ortalama yaş otuz oldu mu, piyasadan siliniyor, bir tekme ile, sen yoluna deniliyor.

Ne diyelim? Rabbim bu ümmeti muhamedin içinde olupta, hidayetten yoksun olanlara, hidayet lütfeylesin. At gözlüğü takıp sadece önünü gören, çevrede olup biten güzelliklerden mahrum kalanların basiretlerini açsın inşaAllah.

İngiliz bayan bir gazeteci, ülkesine gelen İslam aliminin seminerine katılır ve konuşmadan sonra mülakat başlar:

- Siz de kadınlar zorla örttürülüyorlar. Zorla oluyor mu bu iş peki? Neden böyle yapıyorsunuz?

İslam alimi tebessüm ederler, akıcı bir ingilizce lisanı ile:

- Sizin bir hayli altınınız olsa ne yaparsınız, muhafaza etmek için?

- Tabiki kasaya koyarım.

- Neden?

- Çalınmasına karşı önlem olması için.

- İşte kadınlar bizim için bundan da değerlidir. Başkalarının, iffetini çalmaması için, onu örtüyoruz ve bu ALLAHın bir emridir. Ve kadın bizim için ölünceye kadar kadındır. Değerini ancak, değerden anlayan bilir. Onlar bize ALLAHın emanetidirler.
...
Bu ingiliz gazeteci kadın yazar, 1 yıl sonra Müslüman oluyor bu etkili konuşma karşısında ve araştırmalar neticesinde.
İslamın güzellikleri ile süslenebilene, bu bakışla bakabilene, gözünü haramdan sakınanlara ne mutlu...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 516
favori
like
share
Kıymık Tarih: 01.12.2008 15:03
[COLOR="magenta"]M.Kutsi Çil ve Köroğlu_25 cevab aşağıda


Kadınlar, şeytanın ağlarıdır. hadis-i şerifinde, gayr-i meşru sevgiye kapılan ve ebedi saadetini kaybeden erkeklerin acı âkıbetleri çok veciz bir şekilde dile getirilmiştir. Şeytanın ağı olan kadınlar, onun yolunda giden, böylece hem kendi ahiret hayatlarını tehlikeye sokan, hem de başkalarını haram yola sev eden kadınlardır.

Bir genç bir kız, yarın kiminle evleneceğini bilmeden ve zaten önünde uzun bir tahsil hayatı da varken, kimin ölüp kimin kalacağı meçhul iken, dikkatlerini çektiği ve şehvetlerini tahrik ettiği yüzlerce insandan ancak birisiyle evlenebileceğini de çok iyi bildiği halde, kendini ölçüsüzce açıp saçabiliyorsa, bu kızımız, sevginin hakikatine erememiş ve bilmeden şeytana ağ olmuştur.

Şeytan o ağ ile, nice gencin iffetini, hayasını, terbiyesini ve nihayet imanını avlar. Nicelerinin hayallerini ifsat ve iç dünyalarını harap ettikten sonra, bunlardan birisiyle alâka kuran bir genç kız, onunla nikâhlanacağı âna kadar da nice haramlar içinde yaşar.

Bu hayatın sonu nikâhla biterse, geride günah ve isyanla dolu koca bir zaman dilimi kalacaktır. Ya çoğu kere olduğu gibi, sudan bahanelerle bu evlilik gerçekleşmezse işte o zaman, âhiretteki dehşetli azap yanında dünyada da taraflar için bir ömür boyu sürecek vicdanî neticeler miras kalacaktır.

Kadını şeytan ağı olarak tarif eden hadis-i şerif, hem kadınları dikkatli olmağa çağırmakta, hem de şehvet esiri erkeklerin gerçekte kimin ağına takıldıklarını haber vermekte ve onları ikaz etmektedir. Bu hadis ile, şehvetine esir olmuş bir erkek, şeytanın ağına takılmış serseri bir balık olarak tasvir edilmektedir.
Köroğlu_25 Tarih: 01.12.2008 07:32
Kızının yirmi tane sevgilisi var diyen kadın ve kızı değerli değiller ki yirmi sevgilisi olmuş..on dokuz kişi değer vermemiş demektir..Umarım yirminci sevgilisi değer verir.
M.Kutsi Çil Tarih: 01.12.2008 07:26
"Kızımın yirmi tane sevgilisi var" diyen kadın için de geçerli mi söyledikleriniz?
Kıymık Tarih: 22.11.2008 16:52
evet karakas25 cok haklısınız.
karakas25 Tarih: 19.11.2008 11:39
cok degerlidir altin gibi