Gösterim Tarihi : 9 Ocak 2009
Yönetmen : M. Çağatay Tosun
Senaryo : M. Çağatay Tosun
Yapım : 2009, Türkiye


Oyuncular

Erdal Beşikçioğlu , Uğur Polat , İsmail Hacıoğlu , Şebnem Dönmez , Hakan Boyav , Özgür Çevik , Şemsi İnkaya , Ayşegül Ünsal , Gökhan Soylu , Hakan Gerçek , Hakan Pişkin , Sinan Pekinton , Türkü Hazer , Ahmet Somers


Öykü

2003 yılında, ilk önce basit gibi gözüken ama araştırıldığında uluslararası örgüt ve gizli servislere dayanan bir trafik kazasında kaybettiğimiz Vali Recep Yazıcıoğlu’nun hayatı, Köprü dizisinden sonra şimdi son olarak Vali 'yle beyazperdede.

Vali’nin en son görev yaptığı Denizli’de yaşananların anlatıldığı filmde vatanseverlik, çıkar ilişkileri, ülkenin ardından dönen oyunlar- komplolar konu edilir.

Yaptığı sıradışı işlerle ve karakteriyle halkı arkasına alan Recep Yazıcıoğlu 'nun mücadelesi ve o dönemde yaşanılanlar, her zorluğuyla Türkiye gerçeğini ortaya koymak için Vali filmiyle tekrar gündeme getirilir.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1446
favori
like
share
PunqEniqma Tarih: 21.03.2009 11:55
duymustum ama izlemeyi düşünmüyorum sizce güzelmi bu film?
nihalf Tarih: 20.03.2009 19:22
emegine saglik kardes
Pedaliza Tarih: 22.01.2009 01:18
buraya gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum ..fragman izlemekten fenalık geçirmek üzereyim : (
Han Tarih: 19.01.2009 13:07
Film olarak muhtesem otesi bir film. Konu olaraksa mutlaka herkesin izlemesi gerekiyor. Turkiye'nin gercekleri ile ilgili aklinizda soru isaretleri varsa bazi cevaplar bulacaksiniz. Neyin ne oldugundan haberi olmayanlar ise bir nebze uyanacaklardir eminim...
GÜLSiMA Tarih: 19.01.2009 08:08
merakla beklediğim bir film 30 acakta vanda gösterime giriyor .gitmek için sabırsızlanıyorum
MiSS-FENER Tarih: 09.01.2009 23:11
Bugün Yani (9 Ocak) Vizyona Girdi Merakla Bekliyordum
Hiç Kaçırmadan Bugün İzledim Harikaydı Erdal Beşikçioğlu Çok İyi Bir
Tiyatrocu Ve Oyuncu Film Zaten Harikaydı..

İzlemenizi Tavsiye Ederim..
TÜRKOĞLU Tarih: 08.12.2008 18:04
VALİ FRAGMANI[GOOGLEVIDEO]-8435280606694801333[/GOOGLEVIDEO]
MiSS-FENER Tarih: 08.12.2008 01:00
Ekip Aynı Derken Koliba Film Dizininde Zaten Yapımcıları..
Filmdede Öyle Ama Körü Dizisindeki Karakterlerin Bir Çoğu Yok..Özgür Çevik'in Oynası Süper..


"Vali" 9 Ocak'ta Türkiye ve Avrupa'da aynı anda gösterime girecek

Koliba Film, Recep Yazıcıoğlu'nun yaşamından ekranlara uyarlanan ve rating rekorları kıran "Köprü" dizisinin ardından, 'süper vali' olarak tanınan Recep Yazıcıoğlu'na saygı duruşu olacak sinema filmi "Vali"yi 9 Ocak tarihinde hem tüm Türkiye, hem de Avrupa'da (büyük ihtimalle Türk nüfusun yoğun olduğu Almanya gibi ülkeler kastediliyor) aynı anda vizyona sokacağını açıkladı.

Yönetmenliğini Çağatay Tosun'un üstlendiği, müziklerini Nail Yurtsever'in hazırladığı filmin çekimleri Denizli, Uşak, Ankara ve İstanbul'da gerçekleştirilmiş. Filmde Süper Vali karakterini Erdal Beşikçioğlu canlandırıyor. "Köprü" dizisinde Melek Yazıcı karakterini oynayan Ayşegül Ünsal ve Vali Yardımcısı Veysel rolünde izlediğimiz Gökhan Soylu'nun da rol aldığı film, Türk sinemasının ünlü isimlerini de buluşturuyor: Şebnem Dönmez, Uğur Polat, İsmail Hacıoğlu, Şemsi İnkaya ve Hakan Boyav...

Film, Recep Yazıcıoğlu'nun en son görev yaptığı Denizli ilinde başından geçen ilginç olayları konu alıyor. Yaptığı sıradışı işlerle dikkat çeken Yazıcıoğlu, Denizli'de son derece sıradan ancak arkasında yüzlerce soru işareti bırakan bir trafik kazasında vefat etmişti... Film, bu elim kazanın perde arkasını, ucu uluslararası örgütlere ve gizli servislere dayanan ilginç olayları konu alıyor. Filmde, günümüz dünyasında, gizli ya da açık biçimde sergilenen politik oyunlar-komplolar ve uluslararası ilişkiler çıkar noktasında yer alan enerji meselesi de irdeleniyor. Filmin olay örgüsünde yer verdiği olaylara yaklaşımıyla tartışma yaratması bekleniyor.

eskitoprak Tarih: 27.11.2008 17:06
ekip ayni ise tutar