Genellikle kullanıcılar bilgisayarın açma düğmesine bastığında ya da yeniden başlattığında monitör başında yüklenmesini beklemez. Kullanıcı oturumu ve başlangıçta çalışan uygulamalar yüklenip, kullanıma tam olarak hazır hale gelenek kadar başka işlerle ilgilenir. Ancak birden fazla kullanıcı hesabı var ise açılışta hangi kullanıcıyla oturum açmak istediğiniz sorulur. Bu da kullanıcı hesabının yüklenmesi için monitör başında beklemeyi zorunlu hale getirir.
Windows Vista’da birden fazla kullanıcı hesabınız varsa, oturum açma ekranına takılmadan birinin otomatik olarak yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Vista’da Otomatik Oturum Açma
Windows+R tuşlarına basın. Açılan Çalıştır penceresine NetplWiz yazıp Tamam butonuna tıklayın.Karşınıza kullanıcıların oturum açma ve parola özelliklerini yönetebileceğiniz Kullanıcı Hesapları başlıklı bir pencere gelecekdir. Kullancı listesinin üstünde “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir.” başlıklı cek işaretini kaldırın. Uygula butonuna tıkladığınızda Otomatik Oturum Aç penceresi belirecekdir.
Bu bölümde otomatik açılacak kullanıcı adını ve varsa parola bilgisini girin ve Tamam butonuna tıklayın. PC’nizi yeniden başlattığınızda seçtiğiniz oturum otomatik olarak açılacakdır.

Ayrıca, deneme fırsatım olmadı ama bu yöntemin Windows XP’de de sorunsuzca çalışması gerekiyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2095
favori
like
share