Filede Derbi Zaferi


Galatasaray Erkek Voleybol Takımı, Teledünya Türkiye Kupası 2. etap karşılaşmasında ezeli rakibi Fenerbahçe'yi 3-1 mağlup ederek kupadan eledi.

Derbi mücadelesine hızlı başlayan Galatasaray özellikle ortadan kullandığı hücumlarla rakibi karşısında ilk dakikaları önde geçti. Setin son puanlarında Fenerbahçe dengeyi sağlamaya çalışsada Galatasaray iyi başladığı ilk setin sonunuda iyi getirerek ilk seti 27-25 kazandı. İkinci sette fırtına gibi esen Galatasaray, kısa sürede farkı açtı ve bundan sonra rakibinin yanına yaklaşmasına izin vermedi. Ali Çayır'ın bitirici smaçlarıyla farkı arttıran Galatasaray bu seti de 25-15 gibi net bir sonuçla kazandı. Üçüncü sette iki takımda dengeli bir oyun ortaya koyarken Fenerbahçe oyuncu değişiklikleriyle maça tutunmaya çalıştı. Oyun setin sonlarına kadar dengede ilerlerken son sayılarda basit hatalar yapan Galatasaray, bu seti 25-21 kaybetti. Dördüncü sete üst üste bulduğu sayılarla yine hızlı bir giriş yapan Galatasaray, rakibinin servis ve manşet hatalarını da Ali Çayır, De La Fuante ve Turgay'la sayıya çevirerek karşılaşmada üstünlüğünü pekiştirdi. Setin ve karşılaşmanın sonlarını da kendinden emin bir oyunla getiren Galatasaray böylece seti 25-20 ve karşılaşmayı da 3-1 kazandı.

Galatasaray 3-1'lik derbi zaferiyle aynı zamanda rakibi Fenerbahçe'yi de Teledünya Türkiye Kupası'ndan elemiş oldu. Galatasaray bugün transfer ettiği ve libero mevkiinde oynayan Güray Şahin'e de karşılaşmada forma verdi.

Salon: Burhan Felek 50. Yıl
Galatasaray: Krnic, Ahmet, Turgay, Ali, De La Fuante, İbrahim Akşeker (Güray (L), Caner Dengin, İbrahim Emet)
Setler: 27-15, 25-15, 21-25, 25-20

Etiketler:
Beğeniler: 3
Favoriler: 0
İzlenmeler: 384
favori
like
share
okanoo28 Tarih: 19.11.2008 07:48
tebrikler Galatasaray
fanatikrock Tarih: 18.11.2008 21:01
işte budur be aslanlarıma bak benim